Wpis z mikrobloga

Witam serdecznie Panowie. Potrzebuje waszej pomocy w temacie #motoryzacja .Mam #skoda #fabia II z 2014 roku. Mam następujące problemy z prawidłowym działaniem:

1. Podczas uruchomienia samochodu w zimie włącza mi się tylnią wycieraczka.
2. Po starcie silnika w zimie, gdy chce wcisnąć ogrzewanie tylnej szyby to przycisk zapala się na żółty dopiero po kilku minutach.
3. Po włączeniu, gdy mam ustawione światła na włączone, od razu są włączone mijania, jak przesunę wskazówkę normalnie na mijania to działa prawidłowo.

Co może być przyczyną takiego zachowania #samochody ?
  • 12
1. Podczas uruchomienia samochodu w zimie włącza mi się tylnią wycieraczka.


@myron_bolitar: w zimę czy podczas deszczu? W niektórych skodach odpala się ona automatycznie.

3. Po włączeniu, gdy mam ustawione światła na włączone, od razu są włączone mijania, jak przesunę wskazówkę normalnie na mijania to działa prawidłowo.


@myron_bolitar: światła w trybie auto?
@myron_bolitar: mi w focusie z 2002 roku włączała się automatycznie gdy miałem załączone przednie wycieraczki, i wrzucalem wsteczny. Teraz zresztą też tak mam.

Może u ciebie jest tak samo?
w zimę czy podczas deszczu? W niektórych skodach odpala się ona automatycznie.


@modzelem: Przypomniała mi się historyjka warsztatowa, ponoć autentyczna.
Chłop przyjechał z awarią podczas cofania, gdy cofał auto wydawało okropny dźwięk wrrrut wrrrut wrrrrut wrrrut jakby coś ze skrzyni biegów ciężko było to zdiagnozować bo nie za każdym razem auto skrzeczało.
z czasem doszli, że podczas złej pogody automatycznie podczas cofania włączała się tylna wycieraczka i to ona skrzypiała