Wpis z mikrobloga

@krecik77: Posiadasz już jakiś system? Interesuje ciebie pełna klatka czy niekoniecznie? O jakim mniej więcej filmowaniu mówimy, vlogi, miniprodukcje, coś innego?
  • Odpowiedz
  • 0
@AlcoMatt Nie mam jeszcze żadnego sprzętu. Pełna klatka ma swoje plusy ale micro 4/3 zachęca swoją niższą wagą. Mam kilka pomysłów na mikro filmiki. Generalnie spodobało mi się nagrywanie :-)
  • Odpowiedz
@krecik77: No pełna klatka idealna nie jest, ma dużo plusów, ale też nie jest bez minusów. Sam na co dzień korzystam z m4/3. Jeżeli zależy ci na nowym sprzęcie, to budżet może być trochę kruchy. Jeżeli mówimy o tym systemie, to warto zainwestować w jasny obiektyw - a to wychodzi najłatwiej w kombinacji speedbooster + obiektyw w systemie canona. Co czasami i tak potrafi wyjść taniej niż jasny systemowy obiektyw.
  • Odpowiedz
@krecik77: a6600 to jeszcze lepiej:)

obiektyw 18-105 mega uniwersalny. Na APS-C może jednak brakować trochę światła w pomieszczeniach i żeby wysoko nie kręcić iso to spróbowałbym nawet jakiegoś zooma tamrona typu 17-55f 2.8 (chyba, bo pisze z pamięci).

Im mniejsza wartość przy f, tym lepiej dla ciebie gdy nagrywasz w ciemniejszych miejscach a taki tamron mimo ze nie ma stabilizacji w obiektywie (w przeciwieństwie do Sony 18-105) to stabilizacja matrycy
  • Odpowiedz
@krecik77: Jak pełna klatka to a7IV i 24-105 f4.0 i idziesz z tym wszędzie XD
Ja mam i używam i jest miód. Jak gdzieś za dużo szumu wlezie, odszumiam wtyczką a że aparat pisze w 10 bitach to jakoś to ziarno inaczej schodzi niż z plikow 8 bitowych i praktycznie w ogóle nie widzę utraty szczegółów po zabiegu
  • Odpowiedz