Wpis z mikrobloga

Hello, jakie kombi/suv polecicie do 150k? Dwójka dzieci here, już bez wózków.
Teraz mam tipo i nie narzekam, nie jestem gadżeciarzem. Ma jeździć, przyda się te 200 koni, automat no i wiadomo lepszy komfort, może napęd na 4.
Na razie w oko mi wpadła Kia optima, calkiem spoko wyglada, volvo s90 ale dupa trochę mi się nie podoba, może by się udało jakąś E klasę szarpnąć za tą kasę... sam nie wiem xd dajcie jakąś inspirację, żeby nie było starsze jak 5 lat
#samochody #motoryzacja
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@UserNotFondue niestety ale najlepszym rozwiązaniem jest superb. Potem może octavia. Superb 2.0 190 TSI pali prawie jak dizel i nie robi żadnych problemów. Wszytko inne to będzie kompromis mniejszy lub większy.

C classa jest mała w środku, tak więc jak masz 185cm+ to nie. Raczej E Klasa. GLC też się wydaje spoko. Tak naprawdę to podwyższone kombi a w środku jest czymś pomiędzy C a E.

BMW bardzo się psuje, ale to naprawdę bardzo i do tego ma słaby serwis z tego co słyszę.
  • Odpowiedz
@UserNotFondue raczej nie i wtedy masz lepsza mocniejsza skrzynie. Tylko pali to sporo, jednak 300 koni jakie wypływa na hamowni robi swoje. Najlepsze są starsze modele 2016 rok, wtedy blok był kuty. Dlatego są one droższe od późniejszych roczników. Taki blok kuty może wytrzymać 500 koni. Tak więc na fabryce te 300 to lekka praca. Z tym że musisz mieć na uwadze że to jednak wyczynowy silnik, wtryski etc. więc koszta
  • Odpowiedz
@UserNotFondue jak szukałem auta z obszernym wnętrzem i kufrem to skończyło się na trzech: VW Passat, Skoda Superb i BMW 3GT. SUVów nie polecę, bo nie lubię to i nie oglądałem.
  • Odpowiedz
@kimunyest95: kurde alfa to mi sie Giulia marzyła ale jakoś tak zeszło na drugi tor... chyba się starzeje :D a Stelvio chyba będzie mniejsze niż np. Superb? Chcę mieć coś na dłuższe trasy z rodziną i żeby jakieś pamiątki się zmieściły :-)
@Kirdan5 no właśnie, passat u mnie odpada, powody osobiste szkoda gadać :D Superba zacząłem rozmyślać, dużo osób poleca. w bmw gt nie zniosę tyłu, po prostu mega
  • Odpowiedz
@UserNotFondue: nie patrz tak na to. tam nie jest 190 koni lecz blizej 205 do tego skrzynia robi robote. DSG mocniejsze szybsze dla tych silnikow sprawia ze urywasz sekundy na przyspieszeniu. Najlepiej jakbys wsiadl do 2.0 tsi 190 i tej 280 (272 nie bierz. skastrowana przez nowe normy emicji) i zobaczył jak ci sie jezdzi.
Najwieksza przewaga 280 jest 4x4. Auto jest cięższe chyba o 150 kg ale ten haldex
  • Odpowiedz
@UserNotFondue: na rodzinkę, to pewnie Superb sprawdzi się lepiej. Ja się właśnie rozglądam za Giulią lub Stelvio, ale ja poszukuję z perspektywy pary bez dzieci. Mimo wszystko, jeżeli nigdy nie jeździłeś AR, to polecam chociaż sprawdzić - może Stelvio będzie akurat, ma kapkę większy bagażnik niż Giulia.
  • Odpowiedz