Wpis z mikrobloga

Wdzieliście kiedyś jak bushmeni w Afryce wykorzystują pawiany,aby pokazały im gdzie jest zródło wody?

Najpierw łapią pawiana na pułapkę-wkładaja kawałki dzikiego melona do kopca termitów,małpa przez wąski otwór próbuje sięgnąć ręką po owoce (wtedy pojawają sie z zaskoczenia bushmeni) i zamiast uciekać to jest tak pazerna,że nie che za nic na świecie zostawić zdobyczy którą ma już w ręce (pięść jest zaciśnięta w szparze(szsczelinie) i uniemożliwia ucieczkę)
Następnie tubylcy schwytanego pawiana częstują(faszerują) solą i czekają,aż zacznie go suszyć :)
Po jakims czasie uwolnione zwierze biegnie od razu do najbliższego zródła wody :)

GENIALNE-można sie uśmiać :)

https://www.youtube.com/watch?v=CIRucMIxwM8&t=294s
(nie chcecie linku to prosze w youtube wpisać:How To Fool A Baboon Into Showing You Where To Find Water

#natura #zwierzaczki #heheszki #przyroda #humor
  • 24
  • Odpowiedz
  • 2
@Dzia-do-stwo:
tak,bo widocznie ma braki w organizmie:)
widziałeś jak odpalił jak go suszyć zaczeło,albo jak panikował przy kopcu z zatrzaśniętą ręką :) (a wystarczyło tylko puścić uścisk )
  • Odpowiedz
@Questorius: Może i jest prawdziwa, ale nigdzie nie znalazłem potwierdzenia tej historii. Wszystkie źródła jakie znalazłem odwoływały się do tej sceny, a pochodzi ona z filmu komediowego udającego dokument. W mojej ocenie jest to raczej skecz niż faktyczna technika. Skąd bushmeni wzięliby tyle soli na pustyni? Wydobywanie spod ziemi nie jest łatwe, a Buszmeni nie zamieszkują terenów nadmorskich, żeby mieć łatwy dostęp do np. naturalnych niecek gdzie odkłada się sól
  • Odpowiedz
a będę musial kiedyś rzucić na to okiem,same pozytywne kom.na cda


@Questorius: łolelum. Przecież to był hit jak pojawiły się pierwsze VHS. Coś jak benny hill z narratorem.
  • Odpowiedz