Wpis z mikrobloga

Czy można jakoś polepszyć 1% low FPS? Bo coś bardzo niski mam i to czuć w grze, że niby jest 60 klatek a gra działa jak poniżej 30.
Drugie pytanie, trzymam kompa z otwartym panelem bocznym, bo zauważyłem że jest niższa temp. Rozumiem że tylko jeśli chodzi o kurz, może być problem, a tak to nawet lepiej że skrzynka nie jest zamknięta? Bo jak zamknąłem to się zrobił zajebisty piec w środku.
#pcmasterrace #komputery
Pobierz interpenetrate - Czy można jakoś polepszyć 1% low FPS? Bo coś bardzo niski mam i to c...
źródło: obraz_2023-12-03_120600050
  • 9
@interpenetrate: obudowa według mnie musi być zamknięta, bo wtedy zapewniasz komponentom odpowiedni przepływ przez różnicę ciśnień. Otwierając obudowę tworzysz atmosferę obojętną i wentylatory nie kierują powietrzem tak, jak to sobie projektant obudowy przewidział, a najczęściej działa to tak, że z dołu zaciąga świeże powietrze, a u góry je wypycha. Jeżeli wentylatory są źle dobrane to faktycznie może być problem.

Co do 1% low, tutaj winne mogą być jednak komponenty, które czasem
Czy można jakoś polepszyć 1% low FPS? Bo coś bardzo niski mam i to czuć w grze, że niby jest 60 klatek a gra działa jak poniżej 30.

zależy od powodów. czasem to zwalenie gry i jakieś mody na wydajność pomagają.
na ogół to zbyt wolny procesor lub za mało pamięci na karcie graf albo ramu i tu rozwiązaniem jest zmiana sprzętu na lepszy.

Drugie pytanie, trzymam kompa z otwartym panelem bocznym,
@interpenetrate: Jeżeli zdejmując boczny panel mocniej spadają temperatury to znaczy że buda nie ma dobrej wentylacji. Podaj jej model to się ta sprawa wyjaśni.

A co do 1% low, to co to za gra? Bo obecnie z optymalizacją nowych gier coraz gorzej, a na to się nie poradzi niczym. Takie Cities Skylines 2 dusiło się na RTXach 4090, więc nawet to co paplał Todd Howard się nie sprawdza jeżeli topowe sprzęty
to trzymaj otwartą, jaką masz obudowę?


@10129:

Podaj jej model to się ta sprawa wyjaśni.


@supra107:

Spc Ventum vt2 ale mam na przyjdzie tylko jeden wiatrak 14 arctica, chyba dołożę jeszcze jeden. Ewentualnie może to problem wywiewu? Bo jest tylko jeden stockowy jakiś 12 od spc na tyle?
@interpenetrate: Czyli dostosować jak mocno mają się kręcić które wentylatory w zależności od tego co jest w danym momencie najgorętsze. Bo rozumiem że wentyle wpinasz do płyty głównej, więc wtedy możesz skorzystać z FanControl.

Wentyle Arctica nie mają dużych wymagań co do amperów więc spokojnie zepniesz dwa na jedno gniazdo, dwa na drugie i potem w FanControl sterujesz oddzielnie przednimi i górnymi.
@interpenetrate
Obudowy w testach które mają jeden do wyciągu i 2-3 na froncie mają bardzo dobre temperatury więc raczej nie ma konieczności wielu do wyciągu.

Bo w sumie powietrze samo wyleci przez otwory pod wpływem ciśnienia, gorzej jak brakuje wentylatorów do wpychania tego powietrza.

Chociaz można mieć więcej wyciągających niż wciągających powietrze, tylko wtedy Ci się mocno kurzy po powietrze jest zasysane przez wszystkie otwory a one.niw.maja filtrów.

Ja bym dokupił na