Wpis z mikrobloga

Cześć, jak człowiek za młodu nie chciał się uczyć to im człowiek starszy to mądrzejszy. Mam skończone liceum, jestem kierowcą zawodowym, aktualnie robię sobie kurs jednoroczny na kierunku transport i logistyka. Chciałbym dalej się rozwijać, ale też przez wgląd samorealizacji. Fajnie by wyglądało jakbym technikum zrobił. Nie mówię, żeby to było konieczne dla przebranżowienia się, mimo wszystko nie wykluczam takiej opcji. Jakie byście technikum wybrali? Czy technik bhp jest coś warty na rynku pracy w razie W? Chce mieć otwarte furtki, dlatego nie zamykam się na różne rzeczy. Z kursów mam zrobione chociażby hdsy, wózki widłowe oraz kilka innych rzeczy od bezpiecznej jazdy i ecodriving po kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. #zycietruckera #samorozwoj #szkola #kursy
  • 8
  • 0
@Jopek1972: w mercedesie atego 21 ep na pusto potrafiłem zejść do 13.8l, w osobówce po kursie około litra mniej. I mimo wszystko, że w transporcie siedzę od 4 lat to zawsze można się nauczyć czegoś nowego. Nie ma co zamykać się na własne doświadczenie i wiedzę, bo są zawsze lepsi od nas.
  • 0
@Jopek1972: moja solówka miała sztywno 90 i nawet pod górkę się nie dławiła za bardzo. Ja nie jeżdżę naczepami, zmieniłem pracę i trafiłem na tandem Iveco Eurocargo aktualnie. Co prawda w tej nowej pracy mamy też nowe actrosyL ciągniki siodłowe to mówią, że spalanie potrafią mieć po 22-26l. Nie jeździmy też ciężko bo mamy bardziej objętościówkę niż masę. Miałem kurs na osobowe, ale wiele zasad można użyć dla ciężarówek. Szukam kursu