Wpis z mikrobloga

Chyba jednak czarnoprochowiec.

Także ustawa o broni i amunicji dobranoc, do widzenia, cześć giniemy.


@inshallah: za każdym razem jak złapią jakiegoś #!$%@? jest taki sam wpis. Co z nich wyniknęło? Nic.
  • Odpowiedz
  • 0
@Morf: ile było do tej pory podwójnych zabójstw policjantów z broni czarnoprochowej?
Ile w ogóle było zabójstw z broni czarnoprochwej więcej niż jednej osoby?
Ile było zabójstw policjantów?
Z tego co kojarzę znaczną większość incydentów z broni czarnoprochwej do tej pory to usiłowania zabójstwa w tym jedno policjanta w Poznaniu.
Jest to sprawa bezprecedensowa na skalę, europejskich krajów gdzie powtarzalna broń rozdzielnego ładowania dostępna jest w wolnej sprzedaży.
  • Odpowiedz
@inshallah: Faktycznie tutaj mamy sprawe bezprecedensową, jednak to co doprowadziło do tego zdarzenia to nie ubojka, tylko rażące zaniedbania. Warto o tym pamietać i przypominac kiedy pojawią się pierwsze pseudodziennikarskie "śledztwa " "ujawniajace kulisy czarnoprochowego podziemia" czy cos równie bezsensownego o klikalnym tytule.
  • Odpowiedz
Myślisz, że jakimś nowym karabinkiem nadrobią braki w wyszkoleniu?


@inshallah: tak, myśle że celniejszym karabinkiem, zasilanym słabszym nabojem, z bardziej ergonomicznym przełącznikiem ognia te braki byłyby mniej widoczne. AK jest z założenia mniej celne od takiego AR-15 chociażby, kopie mocniej, a bezpiecznik woła o pomste do nieba. Myśle że mając AR czy GROTa łatwiej byłoby im ogarnąć taką broń, zwłaszcza gdyby dorzucić im kolimatory. Oczywiście fajnie gdyby też było więcej
  • Odpowiedz
za każdym razem 2 operacyjnych idzie do piachu?


@Mihaueck: idzie to idzie, problemem tutaj nie są czarnoprochy tylko ich rażące zaniedbania. Ten typ nawet mając nóż mógłby ich obu zabić skoro go nie przeszukali i skuli ręce z przodu xD
  • Odpowiedz
@jozef-dzierzynski ja to szanowny kolego wiem lecz tez wiem co jest łatwiej zmienić. Niestety (albo na szczęście) nasz policja nie jest przyzwyczajona do obecności broni na ulicach. Stad takie zaniedbania są, były i będą. Dużo łatwiejsze będzie dokonanie zmian w ustawie, które w tej sytuacji spotkają się z akceptacją ogółu społeczeństwa
  • Odpowiedz
ja to szanowny kolego wiem lecz tez wiem co jest łatwiej zmienić


@Mihaueck: troche tego nie widze przy aktualnej sytuacji politycznej. Jesteśmy już po wyborach, nie ma komu grzać tematu. PiS nie będzie grzał bo i po co skoro juz oddaje władze, opozycja też zbytnio nie ma po co to ruszać. Obrzucać gównem mogą się wszyscy bo od dawna czarnoprochy są dostępne. Może i wypadałoby kupić jednego na czarną godzine
  • Odpowiedz
@jozef-dzierzynski: bezpiecznik w AK jest bardzo fajny- duży, wygodny do używania w rękawiczkach, głąb widzący broń raz na rok widzi w jakim jest położeniu. Celność przy takich zastosowaniach to kwestia pomijalna. Uważam jednak, że dla Policji powinny być kupione pistolety maszynowe z latarkami i ew. kolimatorami, do tego amunicja grzybkująca. Kałach to opcja "po taniości"- jest bo już był. No cóż, ten policjant z tym AK jednak na codzień nie
  • Odpowiedz
@inshallah: a tak serio, ile realistycznie moze zajac wystosowanie zakazu posiadania takiej broni jesli rzeczywiscie zamierzaja, to kwestia dni, tygodni czy miesiecy?
  • Odpowiedz
bezpiecznik w AK jest bardzo fajny- duży, wygodny do używania w rękawiczkach


@Czarna_suszarka: chyba że chcesz go szybko przełączyć, chyba że jesteś leworęczny, chyba że nie masz pamięci mięśniowej i zamiast na sam dół przełączysz w pozycje środkową i polecisz serią. Można #!$%@?ć wiele rzeczy zwłaszcza jak klamke widzisz raz na rok

Celność przy takich zastosowaniach to kwestia
  • Odpowiedz
  • 1
@klinga: zależy, może nigdy, może już trwają prace nad zmianami i potrwa to parę tygodni, może KGP i MSWiA mają od lat gotowy projekt i czekają na okazje żeby go przepchnąć i zajmie to dni xd
  • Odpowiedz
  • 1
@klinga: nie wiem, ja jestem z natury pesymista i z góry zakładam najgorszy scenariusz.
Obserwując sytuacje w innych krajach, to takie medialne sprawy prawie zawsze są bodźcem dla władzy do zaciśnięcia pasa na osobach posiadających broń.
  • Odpowiedz