Wpis z mikrobloga

@Kakarot_Z: Tak, dlatego w Japonii różne ośrodki administracyjne radzą sobie z tym na różne sposoby.
Niektóre z nich doszły w ustalaniu norm do takiej perfekcji, że zakażeń pokarmowych Campylobacterem praktycznie nie ma.
Pytanie tylko, czy Morgan kupiła mięso z właściwego źródła.
Natomiast to nie do końca jest tak, że jak zjesz surowego kurczaka to umierasz.
To po prostu zawsze jest swego rodzaju loteria.
@Kakarot_Z: @lunga A co więcej, pewne etapy produkcji mogą zwiększać lub zmniejszać ilość bakterii na mięsie.
Ta ilość nie jest stała, nikt nie oczekuje sterylnych kurczaków z hodowli.

In general, the number of contaminated chickens increases while chickens are transported from farms to slaughterhouse. However, the contamination level on chicken carcasses decreases when processed70). The bacterial prevalence normally increases after evisceration and decrease at chilling stage with effective operation70).
Pobierz paramyksowiroza - @Kakarot_Z: @lunga A co więcej, pewne etapy produkcji mogą zwiększa...
źródło: Zrzut ekranu z 2023-12-02 10-48-43
@moll: Ano częściowo ma, choć oczywiście do sterylizacji daleko. Chłodzenie mięsa też w przypadku niektórych bakterii ma sens.
Na resztę rzeczy nie za bardzo mamy wpływ jeśli nie kupujemy żywego/martwego kurczaka w całości.
Największym ryzykiem jest patroszenie, bo w przypadku uszkodzenia jelit całe mięso może stać się skażone. Kupując wypatroszonego kurczaka nie mamy na to wpływu.
@paramyksowiroza: może się odważe i to zrobię, a w życiu by mi nie przyszło do głowy by "surowy drób" jeść. Zależy wszytko w dużej mierze od pochodzenia mięsa i właściwego jego oporządzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@moll z tym myciem to bardziej chodzi o to że podczas mycia bieżącą wodą ona się rozpryskuje i sieje bakterie z mięsa na rzeczy znajdujące się w pobliżu. Ja skrapiam drób
@Kakarot_Z: No, ja nie wiem czy bym się odważył. Chyba że mięso byłoby certyfikowane przez Torisashi Association, albo dorwałbym kurczaka którego sam wymaczam we wrzątku aby go oskubać, a potem sam wypatroszę oblewając wszystko dookoła szczodrze podchlorynem sodu :D
@moll: @Kakarot_Z @maegalcarwen Wiecie, z tą cytryną to też bym uważał.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na Campylobacter jejuni niby odrobinę działa, na Salmonellę już raczej wcale ;)
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20132670/
https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0956713518303244

A co do tego mycia pod bieżącą wodą, zachęcam do zapoznania się z badaniem, bo fajnie jest tam opisane całe środowisko do badań.
We wnioskach stwierdzili, że kij z tym, bo i tak wszyscy dalej będą być kurczaka