Wpis z mikrobloga

To ja muszę sam coś zrobić w związku z tym zakupem jako kupujący?


@a5f5c1: no #!$%@? to chyba oczywiste. Gość wysła paczkę, deklaruje wartość. Jak przyjdzie do PL to jest zatrzymywana na cle, musisz dostarczyć do agencji celnej fakturę (lbo inny dowód zakupu), opisać co to jest i po co i na koniec zapłacic vat/cło.

A jak masz już paczkę w ręce, to pewnie była zadeklaraowana jakaś niska wartość i do
@zetisdead: a jeśli paczka była poniżej 150 euro, to coś to zmienia? Z tego co wiem, poniżej 150 euro nie podlega pod cło w ogóle, natomiast chyba podatek VAT wchodzi tutaj w grę do ogarnięcia.

Paczkę mam już w ręku. Co do wysyłki na osobę prywatną (zamiast na firmę), to niewykluczone, że tak zostało to z jakiegoś powodu zinterpretowane. Masz jakiś pomysł co warto wykonać, żeby to odkręcić, jeśli jest taka
@zetisdead: a jest możliwe, że któraś z firm kurierskich, która zajmowała się dostarczeniem paczki takie dokumenty celne posiada i byłaby w stanie mi je przesłać np. mailowo?
@a5f5c1: jest jeszcze opcja, że sprawy celne załatwiał e-bay, ale to robią chyba tylko dla odbiorców indywidualnych. Będziesz miał należności celne/vat w szczegółach zakupu (pozycje import charges, duties).
@zetisdead: mam coś takiego: Duties $0.00 - to może być powiązane z tym, że wartość przedmiotu nie przekraczała 150 euro. "Import charges" nigdzie nie widzę.
@zetisdead: mało, $155.00, co dawało wtedy właśnie poniżej 150 euro. Nie mam pojęcia też jakie kary ewentualnie grożą za takie coś, gdyby się okazało, że faktycznie coś było nie tak ( ͡° ʖ̯ ͡°)