Wpis z mikrobloga

Pamiętajcie, że zarówno w Androidzie jak i w iOS można ustawić grupę rodzinną i dodać do niej bliskich, mieć dostęp do ich lokalizacji. Nie mam na myśli nadmiernego kontrolowania bliskich, a odpowiedzialne podejście do technologii.

Być może gdyby ojciec miał dostęp do lokalizacji dziecka to uniknęlibyśmy tragedii.

#andrychow #policja

https://wiadomosci.onet.pl/krakow/smierc-14-latki-w-andrychowie-sa-wstepne-wyniki-sekcji-zwlok/rnyyfbk
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Artur4Life: Mnie zastanawia to, że służby mają możliwość namierzenia telefonu. To dlaczego teraz tego nie zrobiły, Zawiniły procedury, przepisy czy po prostu ludzie którzy byli za to odpowiedzialni.
  • Odpowiedz
@prawilnik: Miejscowy portal informacyjny podał dziś:

Po śmierci 14-letniej Natalki w komisariacie w Andrychowie została przeprowadzona kontrola. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kwalifikacja poszukiwań została zmieniona z kategorii "I" czyli poszukiwań z "zagrożeniem życia" na ostatnią najmniej "ważną" czyli "zaginięć opiekuńczych"- tą kategorię stosuje się wobec małoletnich, którzy samowolnie oddalili się z miejsca zamieszkania.
  • Odpowiedz
@prawilnik Jest trochę rozbieżności, policja twierdzi że zgłoszenie dostali parę godzin po zaginięciu bo rodzina szukała ja na własną rękę. Rodzina twierdzi, że zaraz po zaginięciu zrobili zgłoszenie a policja to olała. Tutaj też ktoś pisał, że namierzenie telefonu to często godziny, a nie minuty jak w serialach, bo muszą przejść procedurę a telekomy też się nie spieszą.
  • Odpowiedz