Wpis z mikrobloga

do końca marca słuchałam tarcz i hamulców. Po wymianie tarcz, klocków, hamulców i jeszcze czegoś, następnie przez okres ponad dwóch miesięcy wysłuchiwałam rozrząd (okazało się, że ten widoczny pasek przy silniku, to nie jest tym paskiem rozrządu!). Wymieniłam cały rozrząd. Aktualnie w mojej ponad dwudziestosześcioletniej smoczycy nic nie słyszę, bo nie odpala coś. Akumulator padł.
  • Odpowiedz
@Sony_Toprano nie moje klimaty, nie ma przegubu/amortyzatora z przodu, rozrządu i wydechu (coś mi telepie silnikiem na wolnych, ale nie wałek rozrządu, nie mam już kasy na zabawy, więc temat zostaje do wiosny z resztą na zimę to TDI zawsze chodzi, jak chce). Chyba zmienię całe sanki z przodu w przyszłym kalendarzowym, bo widzę, że zaczynają już chrupać, a nie były ruszane od lat. Tylna sztywna rozleciała się przy wymianie ze starości,
  • Odpowiedz
@Sony_Toprano
6. #!$%@? się klocka, zacisków i tarczy z tyłu po prawej. 4 miesiące jeżdżę bez żadnych hamulców, a pół roku na slickach, ale już się robią takie warunki, że dalej nie dam rady. A z przodu maglownica daje fantastyczny koncert przy skręcaniu. Das Auto ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
okazało się, że ten widoczny pasek przy silniku, to nie jest tym paskiem rozrządu!). Wymieniłam cały rozrząd. Aktualnie w mojej ponad dwudziestosześcioletniej smoczycy nic nie słyszę, bo nie odpala coś. Akumulator padł.


@AnulkaS34d: czyli wymieniłaś rozrząd za pewnie ponad 1000 a wystarczyło pasek alternatora wymienić/naciągnąć
  • Odpowiedz
dziwnego wycia przy puszczaniu pedała gazu na biegu


@BornToDie69: mam to samo ale tylko na piątym biegu i nawet nie wiem co to, pewnie jakieś łożysko albo co. Rozwiązaniem jest nie wbijanie 5 biegu tylko zmiana 4->6 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Piątka w sumie i tak średnio mi się przydaje, na trasie rozpędzam się z czwórki i wbijam od razu szóstkę żeby spokojnie jechać, po mieście rzadko
  • Odpowiedz
@Sony_Toprano: ja od kilku lat mam tak, ze przy ruszaniu/ hamowaniu tylko na zimę się cos tłucze (aki dzwiek jak uderzyć młotiem o tarcze hamulcową) i #!$%@? wie co to i od wielu lat mnie to męczy xddd. Ale rozkminiłem dzisiaj, że może to akumulator się przemieszcza xd tylko dlaczego akurat w zimie? xd jutro muszę to sprawdzić, bo zaden mechanior nie ma pojecia co jest przyczyną xdd
  • Odpowiedz
@Overmort: sprawdz czy jest olej w skrzyni przekładniczej albo skrzynia biegów sie #!$%@?. U mnie tak jest na 5 biegu powyzej 100 ale nie zawsze i tylko przy naciskaniu pedału gazu xd już od 3 lat więc się przyzwyczaiłem xd
  • Odpowiedz
@pawel_je: właśnie przez miesiąc gwizd był na piątym biegu, a od paru dni już też na trzecim i głośniejszy/wyraźniejszy, wyczytałem że może to być łożysko w skrzyni, ale nic pewnego
  • Odpowiedz
@Sony_Toprano: ehhh sprzęgła słuchałem z niedowierzaniem bo tuż przed wakacjami latem ale w końcu #!$%@?ęło na kilka dni przed. Ostatecznie nie miało znaczenia bo sam w szpitalu wyladowalem i ominalem wakacje xD
  • Odpowiedz