Wpis z mikrobloga

Byłem dziś oglądać mieszkanie deweloperskie, które wyceniono na 807tys zł. Zapytałem sprzedawcę czy da radę uciąć te 7k żeby zmieścić się w limit beki na co on tylko się uśmiechnął i powiedział że nie ma takiej możliwości, bo jak ja dzisiaj nie kupię to za kilka dni ktoś przyjdzie i tak kupi to mieszkanie w takiej cenie w jakiej jest. Dodał że nie spieszy im się bo inwestycje budują za własne środki więc biorą takie ryzyko i wolą nie obniżać i sobie poczekać na klienta, a dodatkowo od polowy grudnia cena jeszcze idzie w góre.
W związku z tym chciałbym zapytać ekspertów na tym tagu czy myślą że to ostatni śpiew deweloperów czy może jednak żadnych spadków nie będzie po nowym roku? Zapraszam do dyskusji
#nieruchomosci
  • 18
  • Odpowiedz
@atrick: tak jest mordo budują za swoje i może stać puste - tak mówili też w niemczech, a teraz?

Project Investment – niemiecki deweloper ogłosił upadłość trzech ze swoich czterech spółek – informuje „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Umowę z firmą miało podpisane 32 tys. klientów, którzy wpłacili 1,4 mld euro zaliczek.

W Polsce deweloperzy też już pożyczają pieniądze na ulicy, bo nikt inny już nie daje, dziwne ( ͡° ͜ʖ
BurzaGrzybStrusJaja - @atrick: tak jest mordo budują za swoje i może stać puste - tak...

źródło: Screenshot 2023-11-30 at 11.18.17

Pobierz
  • Odpowiedz
@atrick: ja kupowałem pierwsze mieszkanie w 2015 to ucięli mi 350 zł z ceny, przy drugim kupowanym 2 chyba 2021 udało się zejść o 4 koła i poczytywałem to za mega sukces negocjacyjny :)
  • Odpowiedz
  • 0
@BHN_LLU: gdzieś tam sobie sprawdziłem w webarchive że to mieszkanie około rok temu na stronce mieli za 715k, więc co to jest 7k rabatu, kiedy podniesli cene o prawie 100k r/r
  • Odpowiedz
No to zobaczymy jak mu zejdzie. Po nowym roku kasy na BK nie ma. Tak więc nagle wszyscy "inwestorzy" będą w stanie wejść na nowo do segmentu poniżej 800k i nie będą mieć za bardzo konkurencji. Odczyty gospodarcze w całej Europie są coraz gorsze i firmy zawieszają inwestycje i zwalniają ludzi.

Ceny najmu też idą w dół bo nasi uchodźcy wyjeżdżali na zachód.

A BK i tak już byś nie zdążył wziąć
  • Odpowiedz
@atrick: no niestety mają teraz taką koniunkturę że nie przeskoczysz.
Ostatnio na fejscie wyskoczył mi czy tam na yt jakiśgostek, który nagrywa filmiki i tam było opowiedziane jak wyglądała prezentacja mieszkania. Gość zebrał kilka ofert w jeden dzień, a można nawet poweidzieć żę klienci sę licytowali Jak znajdę filmik to dodam.

BTW Jak ominąłeś te 7k, żeby spełnić wymogi BK2

https://www.youtube.com/shorts/MOb9GPxkE20
  • Odpowiedz
mają kawalerki w limicie bk2, ale takie mnie nie intereusje


@atrick: tam pewnie nikt nie negocjuje ceny przez co im się wydaje, że na mieszkaniach powyżej BK2% jest takie samo ssanie.
  • Odpowiedz
@atrick: No to dziwne, że nie chcą Ci pójść na rękę, bo teraz się robi ściemę za pomocą przeróbek czy innego gówna.

Podniosą pewnie jeszcze z 50k do końca roku a w styczniu zrobią promo na 835k


@WielkiPowrut88: Tak dokładnie będzie. Teraz już na bece im nie zależy, kto miał kupić to kupił, zresztą beka nie napędza zakupów tylko bezpośrednio: jak ktoś sprzedał bekowiczowi to dobiera kredyt komercyjny i kupuje
  • Odpowiedz