Wpis z mikrobloga

#komputery hej pytanie do mirkow ktorzy znaja sie na sprzecie

mam Intel(R) Core(TM) i5-4460 CPU @ 3.20GHz 3.20 GHz
16 G ram
Gforce rtx 2060

przychodzi czas na upgrade cpu, przy okazji bedzie trzeba kupic nowa plyte i pewnie ram , grafika narazie zostanie
polecicie mi cos rozsadnego za nieduzo baksow ? domyslam sie w tysiaku sie nie zamkne ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@KrowkaAtomowka od biedy się zamkniesz w 1k. Na am4 coś złożysz w tej cenie, tylko jak tak długo siedziałeś na tym zabytku to pewnie lepiej dołożyć do am5 bo pewnie znowu będziesz na tym siedział z 8 lat
  • Odpowiedz
jeszcze musze obczaic czy ten wentylator co mam u siebie by sie nie nadal, myslisz ze jest taka opcja czy to sie kupuje stricte do cpu ?


@KrowkaAtomowka: Jaki proc masz aktualnie? Chłodzenie pod dane cpu sie dobiera pod jego waty cieplne. Stockowe które jest razem z cpu jest zawsze gowniane dlatego fera jest w specyfikacji dorzucona.
  • Odpowiedz
na am5 nie da się wsadzić ramu 3600, tam tylko ddr5 działa.

no tak, am4 wyjdzie taniej bo to martwa platforma, a ryzeny 5600 są z 2020 i są wolniejsze od serii 7xxxx. kwestia czy parę stóek robi taką rżónice jak się to kupuje na 8 lat, tym bardziej, zę na am5 można potencjalnie jeszcze procesor wymienić bo nowa generacja tez na nią ma byc a am4 trup.

150zł różnicy na procesorze
  • Odpowiedz