Wpis z mikrobloga

Mam taki oto kran w łazience z wanną. Praca głowicy jest bardzo krótka, więc nagłe zakręcenie kranu powoduje ogromne uderzenie hydrauliczne w rurach (pex) w całym domu. Zamontowałem perlator ograniczający przepływ z oryginalnych 21 na 5l/min i walenie ustało, natomiast wanna napełnia się 20 minut :D Jakieś pomysły? Są jakieś ograniczniki na śrubunku albo co innego?
Mam też krany w umywalkach ( 9l/min) i jest ok, ale mam inny kran w kuchni ze zlewem, który ma również 9l/min i ten też #!$%@?

#pomocy #hydraulika #lazienka #specjalista #pytaniedoeksperta #kran #woda
sgsa - Mam taki oto kran w łazience z wanną. Praca głowicy jest bardzo krótka, więc n...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@AbaKowner: mówisz o tłumikach uderzeń hydraulicznych (np. caleffi) które montuje się pod baterią? 160zl x 4 punkty to troche zaboli, szukam narazie ciut tańszej alternatywy :D
  • Odpowiedz
Jakieś pomysły?


@sgsa: cały czas te same: przyjrzałbym sie temu twojemu zbiornikowi wyrównawczemu, bo na mój gust on nie spełnia swojej roli.
  • Odpowiedz
próbowałem go pompować


@sgsa: zdemontuj go, wylej z niego wodę♂, podłącz choćby prowizorycznie wężykiem elastycznym w pozycji wylotem w dół, wtedy napompuj (do ciśnienia 4 bary) i dopiero puść wodę.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Jarek_P no i pamiętam że jak specjalnie zapowietrzylem układ cwu od strony kuchni, to stukanie ustąpiło. Czyli powietrze faktycznie kompensuje
  • Odpowiedz