Wpis z mikrobloga

#afera #wykopefekt #januszebiznesu #aliexpress #creality #druk3d #crealityk1max dla zasięgu #heheszki będę wdzięczny za nagłośnienie.

W skrócie: >> #crealitytociule <<

#tltr
Chciałem trochę nagłośnić i przestrzec przed firmą Crearity od drukarek 3D. Kupiłem sobie ich topowy model: K1 MAX (dałem 3300zł).

Drukarka przyszła uszkodzona. W konwersacji z ich suportem napisali mi: TO NORMALNE MIEĆ PROBLEMY. JAK SIĘ BOJĘ NAPRAWIAĆ SAM ("NOWĄ") DRUKARKĘ, TO NIE POWINIENEM JEJ KUPOWAĆ. DRUKARKI 3D NIE SĄ DLA LUDZI JAK JA.

Fotki, zrzut z czatu itp: https://imgur.com/a/jrHSii0

Jak ktoś ma jakieś porady co jeszcze mogę zrobić to byłbym wdzięczny... ale chyba jedyne co mi pozostaje to nagłości i przestrzec przed tymi ciulami.

Dłuższa wersja:
Kupiłem sobie drugą drukarkę z Creality. Pierwszą mam od 2020 i jestem zadowolony (Ender 3, którego o dziwo hejci sporo ludzi xD). Teraz padło na K1 MAX. Wydawała się całkiem spoko i kupiłem sobie na Aliexpress 11.11 z kuponem rabatowym. Drukarka miała być dostarczona kurierem z PL, przyszła z Niemiec.

Drukarka przyszła ze zbitą przednią szybką... zatrzymałem się z dalszym rozpakowywaniem i uruchamianiem. Tam jest szkło hartowane, jednowarstwowe. Ma to folię ochronną z obu stron, więc trochę się trzymało kupy, ale dużo drobnych i ostrych odłamków rozsypało się po drukarce. Śruby na silnikach krokowych są nasmarowane i sporo szkła się poprzyklejało.

Z tego co czytałem w necie to chętnie wysyłali nowe części lub proponowali wymianę na nową. To napisałem na ich czata.

W odpowiedzi po 3 dniach (chińczyki opisują około 3 w nocy więc to trochę trwa) dostałem ofertę kupna nowej szyby z wysyłką za 1$. Pomyślałem sobie ok, wyczyszczę to, przesmaruję na nowo i będzie git. Zajmie to kilka godzin czasu ale to przeboleję.

Trochę ją odkurzyłem ze szkła i zabrałem się za odbezpieczanie stołu, i zobaczyłem kolejny problem. Stół trzymają 3 śruby i wszystkie 3 były skrzywione. Jedna prawie sama wypadła, dwie pozostałe nie dało się wykręcić przez to skrzywienie.

Pomyślałem że może kurier tym tak rzucił, że narzędzia i kilogram filamentu na stole spowodowało skrzywienie śrub. Sprawdziłem jeszcze stół drukarki no i też jest krzywy.

Uznałem, że tyle to już za dużo jak na nową drukarkę i samemu nie chce jej naprawiać. Napisałem na czacie że chcę odesłać z powodu nowo znalezionych uszkodzeń. Zamówione drzwiczki za 1$ anulowałem, bo jeszcze nie były wysłane.

W odpowiedzi dostałem pytanie "dlaczego anulowałem zakup drzwiczek, czy już ich nie potrzebuję?" Po prostu zlali moją wiadomość ze znalezionymi problemami i przeczytali ostatnie zdanie o anulowaniu zakupu drzwiczek.

Odpisałem im praktycznie tą samą wiadomość co poprzednio.

Na to odpisali mi to co pisałem w tltr:
TO NORMALNE MIEĆ PROBLEMY, JAK BOJĘ SIĘ NAPRAWIAĆ ("NOWĄ") DRUKARKĘ TO NIE POWINIENEM JEJ KUPOWAĆ. DRUKARKI 3D NIE SĄ DLA LUDZI JAK JA.

Przypomnę jeszcze że drukarkę reklamują jako:
"Use before Learn It. Print Right out of the Box
K1 is assembled and calibrated before shipment and offers a boot-up quick guide. Just start printing the moment your K1 arrives.

Czyli że drukarka nadaje się dla leszczy, pierwsze używasz a potem się uczysz. Jest złożona/skalibrowana i można zacząć drukować po wyjęciu z pudełka.

Nie odpisywałem więcej na czacie i założyłem spór na Aliexpress. Że chcę oddać drukarkę + zwrot hajsu.

Z oficjalną odpowiedzią w sporze czekali kilka dni, do kilku godzin przed zamknięciem sporu. Na moją propozycję odpisali, że zwrot się nie należy i ich "technik" proponuje wymianę drzwiczek. Byłem przygotowany aby sprawdzić spór przez upływem czasu, odrzuciłem ich "rozwiązanie" i napisałem to samo, że drukarka do niczego się nie nadaje.

Teraz czekam co odpisze Aliexpress bo czas minął i już mają zbadać sprawę... dam znać na #crealitytociule
DMMotoAdventures - #afera #wykopefekt #januszebiznesu #aliexpress #creality #druk3d #...

źródło: aaaa

Pobierz
  • 4
@7uras: sam mam Enderka 3 od 2020 i jest spoko. Tak nawiasem Aliexpress zainterweniowało i dało dwa rozwiązania: zwrot 760zł i drukarka zostaje u mnie lub drukarkę odsyłam na koszt sprzedającego i dostaje pełny zwrot. Drukarkę odsyłam.