Wpis z mikrobloga

Jest tu jakiś spec od #solidedge ? Bo powoli dostaję już raka od tego. Pytanie jest następujące: zrobiłem sobie assembly z wałkiem i pierścieniem. Oczywiście to tylko na potrzeby tego przykładu. Na złożeniu narysowałem skecz i chciałbym go ekstrudować tak żeby zmodyfikował (wyciął) mi naraz dwa modele źródłowe i nie umiem.
W ogóle udręka z tym gównem, jak kiedyś robiłem w pro/E to takie rzeczy były niemalże intuicyjne xD Wersja to solid edge 2023 community edition
#druk3d #modelowanie3d
olejek_rurzany - Jest tu jakiś spec od #solidedge ? Bo powoli dostaję już raka od teg...

źródło: raczysko

Pobierz
  • 11
@olejek_rurzany: Na moje bystre oko to w żadnym programie CADowskim który znam nie da się przeciąć dwóch komponentów razem w złożeniu. Pewnie dałoby się dwa body w jednym komponencie ale też nie jestem pewien, w NX6 trzeba było to robić na dwa razy.
@Iskaryota: nie mam dużego doświadczenia w CADzie, ale myślałem, że to standard. Np. jak pracowałem te 8 lat temu z wspomnianym pro/E, to tworząc takie złożenie można było szkicować kolejne części bazując na istniejącej geometrii. Tj. przykładowo, nie musisz się zastanawiać w którym miejscu w nowym elemencie zrobić otwór aby pasował do już istniejącego, bo wystarczyło rzutować już istniejący otwór i sobie wyciąć w nowej części.
W tym nieszczęsnym solid edge
tworząc takie złożenie można było szkicować kolejne części bazując na istniejącej geometrii. Tj. przykładowo, nie musisz się zastanawiać w którym miejscu w nowym elemencie zrobić otwór aby pasował do już istniejącego, bo wystarczyło rzutować już istniejący otwór i sobie wyciąć w nowej części.


@olejek_rurzany: Oczywiście w SE jest taka możliwość. Obejrzyj filmik jaki załączyłem który to demonstruje. W polskiej wersji programu nazywa opcja ta ma nazwę "Utwórz część w kontekście złożenia".
Iskaryota - > tworząc takie złożenie można było szkicować kolejne części bazując na i...