Wpis z mikrobloga

A wiec tak, zrobilem wlasne ten swoj tzw wLaSNy riSZercz i znalazlem. Tutaj jest zrodlo z strony rzadowej, od ktorej wszystko sie zaczelo z tym "rozkradaniem" 1/3 pomocy. Onuce by chcialy to wysmiac, ale kto umie w angielski ten zrozumie ocb. Pamietaj droga owieczko mass mediow, nigdy nie szukaj niczego na wlasna reke, zaufaj internetowym trollom i telegramowi, anonimom z fejsbuka.

https://customs.gov.ua/en/news/novini-20/post/derzhmitsluzhba-u-vzaiemodiyi-z-minoboroni-viiavili-ponad-3-tis-vipadkiv-neotrimannia-gumanitarnoyi-dopomogi-viiskovimi-chastinami-1338

In order to stop the detected violations of the customs legislation and to bring the guilty persons to administrative or criminal responsibility, the customs officers sent 387 reports about illegal acts containing signs of the crime provided for in Art. Art. 190, 358, 201-2 of the Criminal Code of Ukraine, as well as 320 protocols on violations of customs rules, where the objects of the offenses are humanitarian aid goods.

We are grateful to public organizations, volunteers and international donors who help Ukraine. At the same time, we remind you that the import of commercial goods under the guise of humanitarian aid is a violation of the current legislation and involves liability

#ukraina #ruskapropaganda #wojna
  • 16
@lycaon_pictus:
In order to stop the detected violations of the customs legislation

Wykorzystywanie prawa clowego, doslownie tam jest to napisane.

A potem dalej
At the same time, we remind you that the import of commercial goods >>>> under the guise of humanitarian aid <<<<< is a violation of the current legislation and involves liability
In order to stop the detected violations of the customs legislation


@BayzedMan: Super, tylko, że ja przetłumaczyłem sobie prosto z tamtej stronki, nie z twojego tłumaczenia i tam jest tylko, że nie doszły do celu, nie wskazano co dokładnie się stało, a i owszem zrobiono trochę wezwań, ale nie napisali wprost co i dlaczego, choć znając inne teksty wiem, że naruszenia były różne i różniaste.

@Aquamen a ty mnie nie plusuj,
@JPRW:

Cóż w takiej sytuacji robić? Odmawiać chłopakom w konserwach? Nie no rozdaję je, z papierem czy bez. Ale ta żywność wciąż jest u mnie „na stanie”. Przychodzi kontrola podatkowa, sprawdza. Widzi, że jest akt, który mówi, że jedzenie ma być wciąż u mnie na stanie, ale go nie ma. Czy zrobiłam coś złego? Nie. Ale według organu kontrolującego ukradłam konserwy. :)


Brak towaru na magazynie? Wydała bez papierku! Nie wierzysz
nie z twojego tłumaczenia


@lycaon_pictus: Moje tlumaczenie to google translate

nie wskazano co dokładnie się stało, a i owszem zrobiono trochę wezwań, ale nie napisali wprost co i dlaczego, choć znając inne teksty wiem, że naruszenia były różne i różniaste.


Szkoda ze to nie przeszkadza pisac roznym typom o tym ze cala pomoc rozkradziono i wgl cuda na kiju. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W tekscie jest wyraznie
@JPRW:

A tu dziewczyna, która od dawna zajmuje się dostawami pomocy, tłumaczy jak sama "ukradła konserwy", bo biurokracja i źle napisane prawo utrudnia formalne rozliczenia dostaw.

Bo nie mogę pomocy humanitarnej dostarczać do wojska, ale dostarczenie jej do niego nie oznacza kradzieży. Strzyżewskiego chyba podobne formalności spotkały.
@lycaon_pictus: Użyłem czatu dzipiti jestem smort, ale tak mi to prztłumaczyło, najpierw się spytałem o tłumaczenie a potem o te konkretne punkty w prawie.

Oczywiście, oto przetłumaczenie na polski:

"Służba Celna we współpracy z Ministerstwem Obrony Wykazała ponad 3 tysiące przypadków nieotrzymywania pomocy humanitarnej przez jednostki wojskowe. Państwowa Służba Celna Ukrainy podejmuje środki w celu natychmiastowego przepuszczania przez granicę państwową Ukrainy pomocy wojskowej i humanitarnej oraz wspiera jak najszybsze jej otrzymywanie
Tak czy siak nic nie mówi o kradzieży w rozumowaniu potocznym.


@lycaon_pictus: Nikt nie twierdzi, że nie ma kradzieży, tym bardziej że na samej Ukrainie już dawno zapadały wyroki w sprawie opylania humanitarki na lewo. Tylko druga strona medalu jest taka, że były kompletnie lipne sprawy wszczynane przeciwko znanym wolontariuszom, którzy długie miesiące musieli udowadniać swoją niewinność. A zwłaszcza na początku wojny to się wszystko odbywało na wariackich papierach.
@Grooveer: Generalnie nie szukam, ale tutaj wszystkie newsy o rozkradzionej pomocy bazujaa na tym wlasnie artykule rzadowym, ktory poinformowal o oszustwach i przeprowadzanych czynnosciach.
Trolle wziely ten artykul i dorobili do niwgo znaczenie, ktorego w oryginale nie ma, czysta manipulacja i propaganda
@BayzedMan:

A co tu riserczować, powiem jako riserczer sprzed miesiąca.

Так, протягом 9 місяців 2023 року за результатами спільних заходів Департаменту боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Держмитслужби і Департаменту внутрішнього аудиту Міністерства оборони України перевірено понад 9 тис. фактів переміщення товарів гуманітарної допомоги на адресу 200 військових частин, а також, встановлено більш ніж 3 тис. випадків не підтвердження її надходження до військових частин.


Podczas pierwszych 9 mcy 2022 podjęto