Wpis z mikrobloga

@stan-tookie-1 no to też możesz sobie znaleźć sklep który jest zamknięty w niedzielę ;) nie ma sensu żeby całe społeczeństwo i pracodawca dostosowali się do grupy malkonentntow którzy nawet pracy nie potrafią zmienić
@geronimo80 no tak, możesz zebrać grupę ludzi którzy chcą inaczej i znaleźć polityków którzy ci to załatwia. Typowy lobbing i wygrywa ten kto chwilowo znajdzie większe poparcie. Tylko trzeba działać a nie liczyć że jakoś magicznie świat się do nas dopasuje
@geronimo80 i tak, w marketach pracują ludzie którzy nie mają swobody zmiany pracy czy w ogóle zawodu. Co się tyczy ogólnie najmniej wykwalifikowanych pracowników, ale jak widać to nie znaczy że nie mogą zabiegać o swoje postulaty poprawy jakości pracy
@stan-tookie-1 po pierwsze skończ bredzić że to postulaty plebsu ktoś wziął na poważnie.
Gdyby nie kościół to #!$%@? by było nie wolne niedziele.
Po drugie swoboda jest. Jest mnóstwo #!$%@? prac nie wymagających kwalifikacji. Można iść na pomocnika na budowę czy do jakiejś fabryki smrodu.
@geronimo80 masz swobodę optować za swoim. Podoba ci się praca w niedzielę to na pewno dasz radę znaleźć pracę gdzie pozwolą ci tak pracować, a jak nie to znajdź grupę ludzi z podobnym problemem i lobbujcie za tym.
Chociaż jak rozumiem ty jesteś nie za swoim a za czyimś, chciałbyś żeby ktoś inny pracował w niedzielę a nie ty sam
Składam wniosek formalny o wszystkie niedziele handlowe.


@derek25: jeśli już to pracujące dla wszystkich. handlowe niedziele to jak pobór do wojska tylko dla mężczyzn.
@nukey: Tak, przyjście na rodzinne spotkanie i spędzenie wspólnie czasu to hipokryzja ateistów. Szykuj się do spowiedzi, bo pierwszy piątek miesiąca się zbliża katoliku :)
@derek25 p0lak ma robić na Niemca w niedzielę w ram pam pam pamie, zeby Niemiec mógł mieć wolną niedzielę czego nie rozumiecie #%baki za najniższą krajową xde ?
@stan-tookie-1: ale ja często pracuję w niedzielę, a mogę pracować kiedy chcę ;)
Nie muszę za niczym lobbować. https://www.money.pl/gospodarka/przywrocic-wszystkie-niedziele-handlowe-ko-ma-nowe-haslo-na-sztandarze-6940724114446944a.html
Kwestia czasu zanim to wejdzie. Cieszysz się? ;)

Ale tak jak najbardziej jestem za tym, żeby sklepy pracowały w niedziele. Przecież od tego zakazu jest hardcore na zakupy się wybrać.
Ruch który rozkładał się na 7 dni teraz idzie na 6 dni. Parkingi pod sklepami/w galeriach #!$%@?. Kolejki absurdalne i tłumy ludzi.
Skad pomysl ze macie byc jakimis wyjatkowymi platkami sniegu,


@geronimo80: jeszcze raz, nie chodzi o bycie wyjątkowym tylko o walkę o swoje postulaty. Nie pasuje ci wynagrodzenie to masz prawo iść do szefa po podwyżkę, nie musisz od razu rzucać pracy. I tak ze wszystkim, walczysz o to co uznajesz za istotne na różne sposoby.

Kwestia czasu zanim to wejdzie. Cieszysz się? ;)


nie robi mi to dużej różnicy, przyzwyczaiłem się
ie pasuje ci wynagrodzenie to masz prawo iść do szefa po podwyżkę, nie musisz od razu rzucać pracy.


@stan-tookie-1: no wlasnie isc do szefa po podwyzke, a nie jeczec zeby minimalna podniesli i zagwarantowali ci prawnie wyzsza pensje.

takie walczenie prawne to jest absurd. walczyć się powinno przez zmianę pracy i/lub negocjacje z pracodawca. A jak nie pasuje, to szukasz szczescia gdzie indziej w pracy gdzie sa wolne niedziele czy tam
no wlasnie isc do szefa po podwyzke, a nie jeczec zeby minimalna podniesli i zagwarantowali ci prawnie wyzsza pensje.


@geronimo80: to są różne sposoby właśnie, jak szef nie daje a robisz na minimalnej to tym samym będzie podniesienie minimalnej ustawowo. Pracownikowi bez różnicy czy szef da swoją decyzją czy przymuszony przez konkurencję czy premiera.

nie wiem czy wiesz ale takie korporacje jak bieronka czy lidl negocjują z pracownikami dokładnie nic, albo
to nie ja to pisałam ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ilawa: przepraszam. Nie wiem co się porobiło ale to powinno iść do @nukey

to nie hipokryzja a zwykły szacunek zysków i strat. Jest okazja aby opierdzielić coś ciepłego to należy z niej skorzystać. Tak samo można powiedzieć, że 90% polskich katolików je ze smakiem w święta komunistycznego karpia. Najgorszy sort ryby wśród naszych wód. Mortadela wśród szlachetnych wędlin.
to są różne sposoby właśnie, jak szef nie daje a robisz na minimalnej to tym samym będzie podniesienie minimalnej ustawowo.


@stan-tookie-1: to nie jest różny sposób to objaw nieudacznictwa.

Pracownikowi bez różnicy czy szef da swoją decyzją czy przymuszony przez konkurencję czy premiera.


@stan-tookie-1: ale dla wszystkich innych to jest wymierna różnica.

nie wiem czy wiesz ale takie korporacje jak bieronka czy lidl negocjują z pracownikami dokładnie nic


@stan-tookie-1:
to objaw nieudacznictwa


@geronimo80: no jak, może Cię nie było w Polsce dawno ale udało się przeforsować zamknięte w większość niedziel. to chyba ci którzy byli za otwartymi w niedziele okazali się nieudacznikami.

to może z tymi na kasie ;)

Znajomy pracuje w Philipsie i dużo rzeczy sobie wynegocjował ;)


@geronimo80: dokładnie, specjaliści sobie mogą negocjować, a pracownicy o najniższych kwalifikacjach nic a nic, dlatego muszą sięgać po inne narzędzia
no jak, może Cię nie było w Polsce dawno ale udało się przeforsować zamknięte w większość niedziel. to chyba ci którzy byli za otwartymi w niedziele okazali się nieudacznikami


@stan-tookie-1: jeżeli ktoś musi iść do państwa "państwo pomóż bo mnie pracodawca zmusza do pracy w niedzielę" to jest objaw nieudacznictwa. Dorośli ludzie sami za siebie biora odpowiedzialność.

no własnie nie mogą. Jak 50 letnia kobieta na wsi pracuje w jedynej Biedronce