Wpis z mikrobloga

Mimo, że Mateusz Morawiecki realizuje jeszcze misję tworzenia rządu zgody narodowej, to zadanie jednak wydaje się trudne. Musimy nakreślić strategię na wypadek niepowodzenia premiera, tak aby polska racja stanu miała się możliwie najlepiej podczas rządów totalnej opozycji. Zastnaówmy się nad strategią na najbliższy czas.
1. Wykorzystać dobrze czas jaki prezydent Andrzej Duda dał na tworzenie rządu. To dobry czas pozwalający odłożyć czas objęcia rządów przez Tuska do maksimum. Każdy dzień bez rządów Tuska jest na wagę złota dla każdego Polaka.
2. Zabetonować co się da - na wszelkie możliwe stanowiska w instytucjach państwowych powołać zaufane osoby. Wybrać je awansem na kolejne wieloletnie kadencje, zmienić regulaminy aby uniemożliwić ich odwołanie nowej władzy.
3. Strategiczne znaczenie ma Telewizja Polska. Trzeba zrobić wszystko aby uniemożliwić upolitycznienie jej przez PO. Zrobić co się da za pomocą Rady Mediów Narodowych, uniemożliwić zmianę prezesa, zarządu i dyrektorów regionalnych. To samo w Polskim Radiu. Jeżeli Tusk bezprawnymi metodami będzie chciał położyć łapy na TVP to wyprowadzić ludzi na ulice i szukać poparcia w UE i u Republikanów.
4. Zapewnić finansowy parasol ludziom dobrej zmiany. Podwyższyć pensje zasłużonym pracownikom TVP i instytucji państwowych i wydłużyć im czas wypowiedzenia np. na 3 lata. Tworzyć instytucje historyczne i podpisać umowy na finansowanie na 10 lat i uniemożliwić wypowiedzenie tych umów bez zgody samorządów rządzonych przez naszą opcję. Podobnie postąpić z prawicowymi mediami - zapewnić im finansowanie na najbliższe 4 lata - sieci, republika, gazeta polska. Sprzedać polska press
5. Wykorzystać Trybunał Konstytucyjny i weto prezydenckie do blokowania wszelkich ustaw godzących w PiS oraz polską rację stanu, a w szczególności ustawy cofające reformy rządu dobrej zmiany. Wykorzystać inne isntytucje w których zachowamy wpływy aby bronić polskiej racji stanu - NBP, KNF, KRS itd.
6. Szukać poparcia u zagranicznych partnerów - USA i Węgier, aby możliwie jak się da utrudniały rządzenie Tuskowi. Wywrzeć wpływ na Trumpa, że jak już zostanie ponownie wybrany prezydentem USA to aby Tusk został persona non grata w USA i aby USA stosowały nieustępliwą politykę wobec Polski, aby Polacy zobaczyli, że tylko rządu pisu mają sens.
Jakie macie inne pomysły?
#polityka #bekazlewactwa
  • 14
@Rakky: Co to znaczy pasta? Po prostu staram się analizować w jaki sposób maksymalnie ograniczyć szkodliwy wpływ nadciągających rządów tuska na gospodarkę naszego kraju, bezpieczeństwo, dobrobyt ludzi i panującą sprawiedliwość społeczną. Zapraszam do dyskusji.
@plagueis: Oczywiście, że popieram Prawo i Sprawiedliwość. Jaki miałby sens mój post, gdybym zaczął go w ten sposób. To byłby błąd logiczny. W Polsce zawsze była frakcja patriotyczna i opcja zdrady. Tylko głupcy nie widzą która jest która, nawet biorąc pod uwagę niedawne głosowanie w Parlamencie Europejskim, gdzie częśc polskich europosłów zagłosowała wprost za oddaniem władzy w wielu obszarach Niemcom. Niektórzy pod naciskiem opinii publicznej ukrywają swoje poparcie (PO, PSL), inni