Wpis z mikrobloga

Mirki, czy takie oznakowanie miejsca parkingowego przy drodze wewnętrznej jest prawidłowe? Może i jestem #!$%@? i w deszczu stanąłem tu by wypakować rodzinę i zakupy. Stałem 15 minut, a 2 miesiące później przychodzi list od SM z prośbą o dotacje na 1200. Nie widzę niebieskiego pola i znaku P-18 ani P-20+P-24. Moim zdaniem jest to #!$%@? od życzliwego strażnika osiedla i nadużycie władzy przez SM. Na razie mam wezwanie do wskazania użytkownika. #pytanie #warszawa #prawo
Pobierz fifex - Mirki, czy takie oznakowanie miejsca parkingowego przy drodze wewnętrznej jes...
źródło: temp_file3877518269779194749
  • 38
@fifex: na Twoim miejscu zacząłbym od weryfikacji czy zarządca drogi ma zatwierdzony projekt organizacji ruchu i czy jest zgodny ze stanem faktycznym. Jeśli nie ma to nie ma jakichkolwiek podstaw do ukarania, bo znak nie ma wtedy żadnej mocy prawnej. Jeśli jest to pewnie może być jak w tym popularnym dowcipie i może Cię czekać kilka apelacji, tak jak np. w tym przypadku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fifex: swoją drogą to ciekawe, że jest w Polsce miasto gdzie SM przyjmuje wszystkie zgłoszenia jak leci i nie szuka byle pretekstu do tego aby się nim nie zająć
2 miesiące później przychodzi list od SM z prośbą o dotacje na 1200.


@fifex: Możesz im odpisać, że chętnie przyjmiesz taką kwotę.( ͡° ͜ʖ ͡°)
To nie jest miejsce dla niepełnosprawnych - nieprawidłowe oznakowanie. Podkabluj ty zarząd, albo kogoś za stworzenie zagrożenia. Tu można nogę skręcić, złamać.
Pobierz powsinogaszszlaja - >2 miesiące później przychodzi list od SM z prośbą o dotacje na 1...
źródło: Nie parking
@fifex: Nie wiem więc się wypowiem, ale ogólnie to i tak #!$%@? oznakowane więc bym odpisał że no nie jest prawidłowo oznakowane, ale pytanie moje brzmi tak, nawet jeśli byłoby prawidłowo oznakowane to nie można zrobić tricka z ukraińcem? Podajesz że kierował Sasza i dziękuje. Ludzie z ITD wygrywają(chyba, bo tak mi gdzieś mignęło na necie) więc z SM też pewnie przejdzie. Zresztą na necie spotkałem się z czymś takim: Straż
to płać jak świadomie łamałeś przepisy, w czym problem?


@Anakee: żeby miejsce parkingowe było uznawane za takie dla niepełnosprawnych, to musi być znak, i namalowane na jezdni (miejscu parkingowym). Sam u siebie pod blokiem z tym walczyłem, bo oczywiście spółdzielnia nie mogła prawidłowo oznaczyć).
@fifex: jak już szukasz sposobu żeby na siłę uciec przed odpowiedzialnością to chociaż następnym razem nie bądź gnojem. Wiem że te miejsca przez większość czasu stoją puste, jednak po coś one są, koleżanka nie raz nie miała gdzie zaparkować i turlała się z końca parkingu na jakiejś galerii bo seba zaparkował tylko na 15 minut.
@fifex według mojej interpretacji to miejsce nie jest prawidłowo oznaczone, no i chyba znał powinien być przed miejscem do parkowania, a nie za.