Wpis z mikrobloga

#praca #pracait #kolchoz

Część, mam pytanie. Czy ja jestem głupi? Od dwóch tygodni mamy nowe biuro. Jest tam dużo górnego światła, ale brakowało mi bocznego, więc kupiłem lampki biurkowe. Dałem za dwie 90 złotych i nie zgłaszałem się z tym wydatkiem do centrali. Najpierw musiałbym dostać zgodę, potem jeszcze klika emailii i za dwa miesiące pewnie bym je miał. Dlatego wolalem kupić za swoje i je mieć już teraz. Koledzy z biura mówią, że jestem głupi bo nie odzyskam tych pieniędzy. No i ja nawet nie będę prosił o zwrot, bo to tylko 90 złotych. W biurze spędzam 8 godzin dziennie, ponieważ mam 5 minut spacerem z domu, jestem tam prawie codziennie. Mój komfort pracy jest cenniejszy niż stówka.
adrninistrator - #praca #pracait #kolchoz 

Część, mam pytanie. Czy ja jestem głupi? ...

źródło: szczesliwi-ludzie-w-pracy

Pobierz

Kto ma rację?

  • Ja 76.8% (733)
  • Współpracownicy 23.2% (222)

Oddanych głosów: 955

  • 22
  • Odpowiedz
@adrninistrator u mnie niektórzy potrafią dostać 50zł brutto mniej premii niż w poprzednim miesiącu i już idą się kłócić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Widocznie zarabiasz tyle, że 100zł to nie jest dużo dla Ciebie. Inni może za 100zl przeżyli by 2 dni, dlatego tak się prują
  • Odpowiedz
@thority: przeciez to uzgadnia sie z firma co i jak i kupuje sie biorac na nich fv. tez siedze w IT i zlotowki by nie wydal ze swoich na cos zwiazanego z firma.
  • Odpowiedz
@borjaki: @thority: nie no, ja kupiłem gówno po taniości. Firma na pewno by to kupiła, ale proces trwałby trochę czasu, a ja chciałem je mieć już teraz, zwłaszcza że robi się coraz ciemniej.

Wychodzę z założenia, że skoro spędzam tam połowę swojego czasu, to warto mieć komfortowe warunki. Taki drugi dom hehe
  • Odpowiedz
@borjaki: u mnie w poprzedniej firmie, w IT, byłem na etacie i nie było kupowania niczego poza oficjalnym procesem, a w procesie chodziło też o to, by kupić tanio i u dostawcy, z którym jest umowa.
  • Odpowiedz
@adrninistrator: No i dobrze zrobiles. Nawet patrzac stricte finansowo- lampka od firmy bylaby firmowa. Twoja lampka, to Twoja lampka- nikt Ci jej nie ma prawa ruszać, a jak wydzie ze bedziesz zmienial pracę, to zabierasz se lampkę
  • Odpowiedz
@adrninistrator: do pierwszej pracy przyniosłem swoje monitory, bo ludzie tam programowali i projektowali ja lapkach 13 cali XDDDD a ja 2x24 z olx uzywki za może 200zl max.

I po co i dlaczego, przecież to koszta (ja 5k, oni 8-15)... Potem gdzieś po pół roku managerowie zaczęli też dostawać monitory
  • Odpowiedz
potem jeszcze klika emailii i za dwa miesiące pewnie bym je miał. Dlatego wolalem kupić za swoje i je mieć już teraz. Koledzy z biura mówią, że jestem głupi bo nie odzyskam tych pieniędzy. N


@programista15cm: opie, ja pracowalem w firmie gdzie byly monitory ...ale czekaly w pomieszczeniu obok az programisci ZASLUZA na nie XD
na narzedzie pracy kurfa
  • Odpowiedz
@iquiet: i co jest dziwnego w walczeniu o swoje? Im pewnie nawet nie chodzi o kwote, ale widze ze mamy tu do czynienia z jednostka, co jak idzie po kilo miecha a pani powie ze nalozyla 1,5 kg to spusci glowe i powie "t-t-ak potrzebuje te 1,5" xD
  • Odpowiedz