Wpis z mikrobloga

@Eremites: jest tak. Póki iglica się nie zapiecze albo sam zawór nie zarośnie kamieniem i się nie zaklei.
@Nudnosci zdejmij głowicę, spróbuj ta iglice rozruszać kombinerkami, obstukaj całość, może odpuści. Jeśli nie - wymiana zaworu.
  • Odpowiedz
HELP. Zepsuła mi się ta mała igła z pokrętła termostatu która reguluje przepływ ciepłej wody. Jest w pozycji zamkniętej i kaloryfer jest zimny ????. Ktoś wie jak to wymienić albo naprawić jak już jest cała instalacja zalana wodą?


@Nudnosci: W jaki sposób się zepsuła? Co się z nią stało? Zrób zdjęcia i pokaż o co chodzi.

@Jarek_P: To jest miękki metal (jakiś mosiądz), jak będzie obstukiwał stalowymi kombinerkami albo młotkiem
  • Odpowiedz
@tojestmultikonto: nie wyciągnie igłe na amen i pójdzie wyciek

jak ma szczęście to ją odetka

prosta sprawa w południe jak będzie ciepło wrzucić wszystkie pompy na maksa napalić w piecu i przepcha po zdjęciu głowicy

stukanie nic nie daje oprócz awarii

jeszcze odkręcić srubunek i patrzec po wciśnieciu igły co się dzieje jak leci posłuchać
  • Odpowiedz
jest miękki metal (jakiś mosiądz), jak będzie obstukiwał stalowymi kombinerkami albo młotkiem to może coś uszkodzić


@tojestmultikonto: napisałem "obstukiwał", nie "#!$%@?ł", co w zasadzie zamyka temat.
  • Odpowiedz
@Nudnosci: https://www.tanie-ogrzewanie.pl/poradniki-abc/jaki-zawor-i-glowica-do-grzejnika.html

Tak prosto nie będzie, bo trzeba wiedzieć co to za głowica i na jaką długość powinna wystawać iglica. Moim zdaniem zawór raczej nadaje się do wymiany jeżeli nie jesteś w stanie go naprawić. Nie powinien się też zaciąć, możesz spróbować wyciągnąć iglicę zaworu szczypczykami, ale możesz uszkodzić jedno i drugie.

Do tego przydaczą się szczypce lub obcinaki boczne: https://xytronic.com.pl/pl/c/Szczypce%2C-obcinaki%2C-kombinerki/77

To nie jest oferta, ani też reklama. Ja bym próbował
  • Odpowiedz
@Nudnosci: ja mam na to kilka sposobów. Najprostszy, to delikatne stukanie w iglicę. Drugi wymaga poświęcenia noża, bo musisz nim troszkę wciąć się od boku iglicy i próbować ciągnąć nożem do siebie. Kombinuj z różnych stron. Trzeci, to obcinaczki do paznokci.
  • Odpowiedz
  • 0
@tojestmultikonto okej, udało się odkręcić tą najmniejszą nakrętkę i złapać tą igłę i ją wyciągnąć. Natomiast przy ponownym jej wciśnięciu nie odbija, wiec muszę ją ustawić na jakiś jeden, konkretny poziom i jakąś przez tą zimę wytrzymać z tym zaworem. Dzięki za pomoc.
  • Odpowiedz