Wpis z mikrobloga

Czy tylko mi ten protest lekko śmierdzi ?
Bo o ile rozumiem postulaty i nawet je popieram to forma protestu mnie conajmniej zastanawia.
Mógłby mi ktoś z zainteresowanych odpowiedzieć na kilka pytań ?

1 Czy blokowanie transportu i podduszanie ledwo trzymającej się kupy gospodarki kraju toczącego pełnoskalową wojnę o niepodległość z naszym największym wrogiem jest moralnie właściwe ?
Przeciez to trochę jak wziąć na zakładnika niepełnosprawnego.

2. Dlaczego nie ma protestujących w Warszawie i Brukseli? Czyli tam, gdzie sprawę mozna rzeczywiście załatwić? Myslę, że zablokowanie Brukseli przyniosłoby lepszy skutek.

3. Dlaczego protest odbywa się teraz?
Wcześniej nie było problemu? Powstał akurat w momencie, kiedy wszyscy wiemy, że stara władza ma to już w dupie, a nowej de facto nie ma i jeszcze jakiś czas nie będzie.
Kto ma się tym teraz zająć lub realnie wesprzeć protestujących? Nie lepiej było to zrobić przed wyborami gdy pisiorom zależało albo po tym jak powstanie nowy rząd ?

Wszystkie te wątpliwości sprawiają, że mam mieszane uczucia co do rzeczywistych celów tego protestu. Mam wrażenie, że został wykorzystany przez wiadomo kogo, bo jedyny skutek jaki na tą chwilę przynosi to dalsze podziały i osłabienie Ukrainy, a wiadomo w czyim to jest interesie .

#wojna #ukraina #bekaztransa #pytanie #protest #polska #polityka #rosja
WiesniakzPowolania - Czy tylko mi ten protest lekko śmierdzi ?
Bo o ile rozumiem post...

źródło: images

Pobierz
  • 28
@WiesniakzPowolania

Ad. 1 Dlaczego kraj toczący pełnoskalową wojnę wchodzi w otwarty konflikt gospodarczy z ich najważniejszym sąsiadem? Czy jak ktoś jest niepełnosprawny, to może opluwać i oszukiwać pełnosprawnych?

Ad. 2 Dlaczego ani w Kijowie, ani w Warszawie, ani w Brukseli nikt nie podjął się rozwiązania zgłaszanych problemów, na które branża zwracała uwagę od miesięcy?

Ad. 3 Dlaczego nadal Kijów udaje że nic nie wie i nie ma w tym winy ich urzędników?
. Dlaczego nie ma protestujących w Warszawie i Brukseli? Czyli tam, gdzie sprawę mozna rzeczywiście załatwić? Myslę, że zablokowanie Brukseli przyniosłoby lepszy skutek.


@WiesniakzPowolania: Aby protest jakikolwiek zadziałał to musi być wymierzony w stronę sporu i jak widać ten powoli zaczyna boleć. Co z tego ze by protestowali w warszawie i wkurzali warszawiaków? Co warszawiacy mają do tego ze ukry lecą w ****
@WiesniakzPowolania: jak nie bolą - bolą Ukraińców, a oni są jedną ze stron która walnie się przyczyniła do tego problemu.

Przypominam, ze PiSiorski rząd i prezydęt mają większe poważanie i poparcie na Ukrainie niż w Polsce. Skoro Ukraińcy woleli uciskać polskich przewoźników, zamiast naciskać an Polski rząd, żeby rozwiązać problemy na granicy - to sami sobie zgotowali ten los.

Żaden rząd w tej chwili nie jest po stronie przewoźników, więc nie
@eloyard: No tak tylko że teraz Pis ma to już wszystko w dupie. Nowego rządu nie ma. Nawet jakby się Ukraińcy chcieli dogadać to NIE MA Z KIM po stronie Polskiej. Dlatego mi ten protest śmierdzi. Bo w tym momencie nic nie zdziała oprócz tego że Ukraińska gospodarka ucierpi. Czy celem jest #!$%@?ć Ukraińcom czy rozwiązać problem ?
@WiesniakzPowolania: strasznie mi z tego powodu wszystko jedno. Czasu na rozwiązanie problemu było w #!$%@?. Propozycje Ukraińców do tej pory nie odpowiadają na crux zgłaszanych problemów, także brak rządu po polskiej stronie ma tutaj nic do rzeczy. Uważam, że ZMPD z Tuskiem się powinno dogadać relatywnie gładko, jeśli będzie wypracowane racjonalne stanowisko ze stroną Ukraińską. Na razie rząd w Kijowie chce iść na otwartą wojnę handlową - typowo rusko-chińska dyplomacja "wilczych
Ad. 1 Dlaczego kraj toczący pełnoskalową wojnę wchodzi w otwarty konflikt gospodarczy z ich najważniejszym sąsiadem? Czy jak ktoś jest niepełnosprawny, to może opluwać i oszukiwać pełnosprawnych?


@eloyard: Zbyt wiele tam korupcji i kolesiostwa. To nie starcie UA z PL a PL z oligarchami...
@WiesniakzPowolania w proteście chodzi o to żeby był dotkliwy i ten kogo to dotyka musiał szybko iść na ustępstwa. Jak chcesz coś powiedzmy od szefa w pracy ale będziesz protestował przez 15 minut po pracy przed telewizorem to go nie to przymusu do zmian, ale jak wstrzymanie produkcje całego zakładu i każdego nią będą milionowe utraty zysków to gość szybciej znajdzie chwilę na przemyślenie sprawy
w Brukseli by ich conajwyzej spałowali.


@Aquamen: tyś widział Brukselę ostatni raz na przyrce na mapie europy chyba xD

Co z tego ze by protestowali w warszawie i wkurzali warszawiaków?


@printf: w Polsce mamy sejm (taki duży budynek w którym podejmuje się ważne decyzje) i znajduje się on w Warszawie.