Wpis z mikrobloga

@Mtsen: Czemu mielibyśmy oddawać jakiekolwiek ziemie skoro Niemcy przegrały wojnę i w ramach kary straciły część terenów? A jednocześnie jakie jest inne uzasadnienie utraty kresów wschodnich niż wola stalina? @EvilToy ruskie bardzo się cieszą jak idioci z Ukrainy atakują swoich polskich sojuszników i odwrotnie. Bo jednak naszym największym wrogiem jest typ który na stare lata ubzdurał sobie ze jest carem i zaatakuje sobie Ukrainę
@Mtsen widziałem ten post na X, saszki bądź polskie prawactwo twierdziło w komentarzach że naszych zachodnich ziem to nie musielibyśmy oddawać Niemcom bo to w ogóle inna sytuacja jest i się one nam po prostu NALEŻĄ xDDD
Ja to nie wiem czy toruskie piszą takie głupoty czy konserwy z wbitym gwoździem w mózg
Ale napisz jej, że idąc tą logiką to Polska powinna oddawać zachodnie województwa Niemcom to nagle Kalemu źle xD


@Mtsen: pomijając że nie jestem zwolennikiem jakiejkolwiek rewizji granic (w szczególności przejmowania wschodnich zadupi), to jednak logika jest inna. Co by nie patrzeć to jednak Niemcy zaczęli wtedy wojnę agresywną i ją przegrali, stąd dość naturalne jest, że można było od nich wziąć część ich terenów w ramach prawa zwycięzcy i reparacji