Wpis z mikrobloga

Listopad obfitował w ważne wydarzenia dotyczące egzorcyzmów. Po pierwsze miał miejsce kolejny ogólnopolski zjazd egzorcystów. Takie eventy odbywają się dwa razy w roku. Za każdym razem w innym miejscu. Tym razem trafiło na Gniezno. Zebrało się tam ok. 70 egzorcystów z całej Polski (nie wszyscy są obecni na tych zjazdach).

Na spotkaniu było obecnych kilku biskupów, w tym prymas. Mam co do tego mieszane uczucia. Z jednej strony to dobrze, bo dzięki znaczącym gościom wydarzenie miało bardziej jawny charakter niż zazwyczaj. Powstała depesza KAI i notatki prasowe w różnych gazetach. Egzorcyści nie mieli też swobody, żeby mówić tak poważne bzdury jak zazwyczaj. Prawdopodobnie biskup miejsca wymusił dwa wykłady ks. prof. Andrzeja Bohdanowicza (teolog moralny). Być może to szczegół zrozumiały tylko dla koneserów tematu, jednak jest ogromna różnica między wykładem profesora teologii moralnej a wykładem o opętaniu przez kolczyki albo Harry'ego Pottera, jak to miało miejsce w poprzednich latach.

Przypomnę, że na poprzednim zjeździe, wiosną tego roku, egzorcyści byli zajęci głównie oczernianiem mnie. Było to związane z filmem dokumentalnym #egzorcyzmypolskie , na którym 250 tys. widzów obejrzało jak wpływowy przedstawiciel tego środowiska molestuje nieprzytomną kobietę. Na wykładach sprzed pół roku przekonywano, że ks. Marcin H. występujący w moim filmie to wynajęty aktor, a ja sam jestem przestępcą. Oba te twierdzenia są nieprawdziwe. Przy okazji oświadczam, że chętnie odkupię nagrania z tamtych wykładów. Mam konkretne roszczenia wobec prelegentów. Materialna część tych roszczeń przedawni się za dwa i pół roku. Do tego czasu oferta jest aktualna.

Wadą obecności biskupów i prymasa na listopadowym zjeździe jest podbicie znaczenia całego wydarzenia oraz szemranego środowiska polskich egzorcystów. Życzliwe słowa z homilii abpa Polaka będą wykorzystywane przez kolejne lata do usprawiedliwiania przemocy i znęcania się nad najsłabszymi, co zdarzało się polskim egzorcystom i wciąż się zdarza.

Kolejną sprawą wartą wspomnienia jest listopadowy temat Tygodnika Powszechnego. W najważniejszym tekście numeru redakcja przyznaje, że w Polsce mogą być "nawet tysiące osób skrzywdzonych przez egzorcyzmy". W obszernym artykule Maciej Müller oraz ks. Andrzej Kobyliński ostro i konkretnie krytykują o. Gabriela Amortha (guru egzorcystów). Nikt wcześniej w prasie mainstreamowej, a zwłaszcza katolickiej, nie odważył się podnieść ręki na szkodliwy mit zbudowany wokół tej postaci. Autor idzie dalej i słusznie piętnuje wskazania, które egzorcyści napisali dla siebie samych. Krótki fragment na screenie w pierwszym komentarzu. Reszta za paywallem. Z bezpłatnych materiałów na ten temat polecam opracowanie Mikołaja Kołyszko na YT: https://youtu.be/B13zX6tkme8

#kosciol #katolicyzm #polska
pkostowski - Listopad obfitował w ważne wydarzenia dotyczące egzorcyzmów. Po pierwsze...

źródło: tysiace_ludzi_skrzywdzonych_przez_egzorcyzmy

Pobierz
  • 44
@pkostowski: w poście piszesz że egzorcyści było zajęci oczernianiem ciebie. To czyjś cytat czy faktycznie ciebie oczerniali? Jeśli tak, to dlaczego akurat ciebie? Zastanawia mnie, po co komukolwiek taki egzorcysta, potrafisz odpowiedzieć?
Polsce mogą być "nawet tysiące osób skrzywdzonych przez egzorcyzmy".


@pkostowski: To tak jak z tymi waszymi mogiłami w bodajże szkocji czy kanadzie? Gdzie pod klasztorem były zbiorowe mogiły dzieci. Oczywiście fama na cały świat jacy to chrześcijanie są nieludzcy. Chwile później okazało się, że niczego takiego nigdy nie znaleziono i nie było XD. Z tymi skrzywdzonymi ludźmi nie jest podobnie? Równie dobrze tak można napisać o wszystkim.
ludziom nie chodzi o jakiś tam pokrzywdzonych o ile ci w ogóle istnieją


@ApuApustaja: pewnie znowu fejk ale pogrzeją, pogrzeją, a sprostowanie będzie przemilczane lub gdzieś puszczone mimochodem bez echa. Było już wiele razy o podobnych sprawach. Wiadomo, że jak każdy egzorcysta jest człowiekiem i znajdzie się jakaś męda jak wszędzie ale robie z tego wsyzstkich wielkie XD
  • 13
@ApuApustaja: @K-S-:

tak właściwie to kim jesteś że cię obrażają egzorcyści?


Po prostu nie spodobał im się mój film, więc postanowili kłamać na mój temat. Nie da się kłamać w zorganizowany sposób tak, żeby nie pozostał żaden ślad, więc udało się ustalić kilka faktów na ten temat. Ale dysponuję tylko relacjami świadków i SMS-ami, które na mój temat rozsyłano. Wolałbym twardsze, materialne dowody, jeśli mam zdecydować się na pozwy cywilne.