Wpis z mikrobloga

Nowa moda wśród deweloperów: brak komórek lokatorskich w ofercie.

Interesuje się mieszkaniem za ponad banię w inwestycji, która weszła do sprzedaży miesiąc temu i nie przysługuje mi komórka, bo już ich nie ma. Było raptem kilkanaście i wszystkie wciągnięto pierwszego dnia jak rzucili się bekowicze. Mieszkań ponad setka.

Poinformowano mnie, że jest jeszcze kilka w rezerwie, ale przysługują tylko "większym mieszkaniom" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wychodzi na to, że żeby 3 m² schowka kupić, to trzeba być Lewandowskim.

Wolę już nie wspominać o tym, że te schowki to obudowa k-g za miejscem parkingowym z drzwiami.

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie
  • 11
  • Odpowiedz
Wolę już nie wspominać o tym, że te schowki to obudowa k-g za miejscem parkingowym z drzwiami.


@Yuri_Yslin: to akurat jest fajne żeby mieć komórkę zaraz przy miejscu parkingowym
  • Odpowiedz
@pilot1123: @Yuri_Yslin Maksymalizacja PUM robi swoje, lepiej sprzedać "garderobę" w mieszkaniu za pełną cenę. U mnie 15 mieszkań 4 komórki na piętro. Plus dodatkowo w garażu plus przy miejscu postojowym ale bez "pełnej" ściany.
IMO chyba bezpieczniej na piętrze, włamania do komórek to mega patologia, przez to trzeba trzymać na przykład narzędzia w mieszkaniu.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: w bloku w którym kupowałem ostatnio inwestycyjnie na 150 mieszkań było 15 komórek xD

ale niektóre unity miały spore balkony z zabudową więc jak ktoś chce może trzymać rower i inne graty na nim

dobrą patologią są też miejsca w garażu na platformie. syf niewygoda i ja bym się bał że mi to na łeb spadnie
  • Odpowiedz
@kaspil: na tzw brudne graty.
Skrzynki z narzędziami co używasz raz na rok, pozostałości po farbach czy innych rzeczach do naprawy domu, rower, buty których aktualnie nie nosisz bo jest inny sezon itd. Itd
  • Odpowiedz
Spotkałem się z rozwiązaniem, że były na piętrze na klatce, IMO wygodniejsze.


@Yuri_Yslin:

czego ci potrzebna taka komórka


@kaspil: to jest akurat genialnie rozwiązanie.

Znajomy ma tak w swoim mieszkaniu 45 m2 - po drugiej stronie korytarza 'drzwi w drzwi' komórka.

Robi to za spiżarnie (zgrzewka wody, jakieś cukry, słoiki itp), miejsce na narzędzia, rower i rowerowe ciuchy pod nosem. Odkąd dziecko się pojawiło wygospodarowal kawałek miejsca i tam zostawia
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: U mnie są jakieś konstrukcje z profili aluminiowych, wszystko widać. Jakby trafiłyby się gryzonie albo zalanie to każdemu może się trafić. Deweloper ma jeszcze 20% mieszkań a komórek nie ma
  • Odpowiedz
Jakby trafiłyby się gryzonie albo zalanie to każdemu może się trafić


@wpiot: zwykła piwnica albo komórka murowana też Cię przed tym nie uchroni bo w murowanych komórkach szczyty scian są ażurowe żeby zapewnić odpowiednią wentylację
  • Odpowiedz