Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hipotetyczna sytuacja. Kupuje mieszkanie na kredyt, ale w przeciągu 2 lat życie przewraca mi się do góry nogami i je sprzedaje. Warto czy według Was lepiej pomieszkać te 5-6 lat? Pytam, bo wyrastałam w przekonaniu że kredyt to pętla na szyję i jak się zaciągnie to już nie ma odwrotu. A jestem na takim etapie życia, że nie wiem co będę robiła za 2-3 lata i gdzie wyląduje. A moi rodzice ciągle suszą głowę, że zrobię błąd jak nie skorzystam z bk2% ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#nieruchomosci #mieszkanie #pytanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
@mirko_anonim: Też bylem wychowany w takiej rodzinie. Ba, nawet mielismy później problemy z długami które długo spłacaliśmy. Rodzina zawsze suszyła mi głowę mówiąc że kredyt to zło. Jak wziąłem pożyczkę na 3k złotych na samochód 10 lat temu to rodzina mnie #!$%@? ze jestem głupi.

Gdy kupowałem mieszkanie niecałe 2 lata temu też się bałem. Zwlekałem długo i przegapiłem swój najlepszy moment a było mnie stać. Ostatecznie kupiłem mieszkanie tańsze w
@mirko_anonim Kredyt to pętla na szyję gdy kredyt do spłaty przekracza wartość zabezpieczenia. Vide frankowicze. W normalnych warunkach, a zwłaszcza przy bk2, nic takiego nie powinno się stać, więc biorąc taki kredyt wyjdziesz z niego łatwo jeśli będziesz musiała, o ile nie popełnisz ekstremalnie głupiego błędu jak kupno mieszkania za 2x więcej niż jest warte (porównując z podobnymi ofertami na rynku) itd.