Wpis z mikrobloga

#!$%@?, jak ja nienawidzę #allegro . Miałem dodane w kuponach do konta ponad 700 złotych, chciałem pokupować z nich już prezenty pod choinkę. We wtorek dostaję powiadomienie, że moje konto jest zawieszone i muszę im wysłać zdjęcie dowodu osobistego żeby mogli zweryfikować moją tożsamość. Zweryfikowałem się, dostaję wiadomość po kilku godzinach, że wykryli "powiązania" z innym kontem i jak chcę żeby mi to konto odblokowali to muszę wyjaśniać sprawę na innym koncie - #!$%@? wszystko by było super gdyby nie to, że oni nie podadzą ci maila na który konto było założone tylko login w formacie Client:XXXXXXX i się domyślaj. Na tamtym koncie okazało się, że kiedyś był naruszony regulamin z jakiegoś dosłownie błahego powodu, sprawa była wyjaśniona, a po trzech tygodniach sobie uznali że jednak to nie jest wyjaśniona i z powrotem #!$%@? blokadę na to konto i wszystkie "powiązane". Od tamtej pory zaczyna się jeszcze lepszy cyrk - tumany z działu bezpieczeństwa. Naprawdę, czasami mam wrażenie że piszę z małpami bo i boty bywają mądrzejsze. Autentycznie, hindusi z CS amazona są bardziej zaradni niż te barany. Wymieniłem z nimi ponad 20 maili, co chwile odpisywały mi inne osoby, odpisywały co innego. Finalnie "Adrian" z działu bezpieczeństwa uznał, że skala naruszeń na koncie jest taka, że mi nie usuną sankcji, argumentując to "nie bo nie" (o tych naruszeniach w ogóle nawet nie zostałem poinformowany, w sensie jakie #!$%@? naruszenia jak te punkty regulaminu które oni mi podesłali w ogóle mnie dotyczą xD). Specjaliści z DB poinformowali mnie, że mogę sobie używać innego konta, ale tego gdzie mam karty podarunkowe to już nie mogę. Myślę - okej, to chociaż odzyskam środki z tych kuponów i ktoś inny z nich skorzysta albo ja sobie ich użyję na tym innym "dozwolonym" koncie. No to źle sobie #!$%@? myślałem - oni nie mogą mi tych kuponów przenieść, klasycznie "bo nie", bardzo jest im przykro i ogólnie to że słaba sytuacja. Jedyne co mi zostało to napisać reklamację od decyzji tych półgłówków z DB, ale jeśli te reklamacje też są rozpatrywane przez nich to raczej nie ma co się łudzić. Oczywiście karty były pozyskane w całości legit, z bezcennych chwil mastercarda. Podsumowując: allegro mi zawiesiło konto gdzie miałem 700 złotych i nie naruszono na nim regulaminu, dogadać się z ich supportem kompletnie nie idzie, a morał z tej historii taki, że jak chcecie tam płacić kartami podarunkowymi to dopiero podczas płatności a nie dodając je do konta, bo nie wiadomo kiedy ekspert ds. bezpieczeństwa nie uzna że pora was #!$%@?ć, poprosić o zdjęcia dowodu osobistego i sobie wasze środki z tych kuponów przygarną do siebie. #!$%@?ć allegro, od tej pory kupuję wszędzie tylko nie tam. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 36
  • Odpowiedz
@C0rsair: Już mi się nie chce opisywać swoich historii z allegro ale masz rację, można odnieść wrażenie, że po drugiej stronie siedzą małpy. Miałam z nimi do czynienia wielokrotnie i muszę powiedzieć, że z nimi dogadać się nie da, za każdym razem jest im bardzo przykro jednak sprawa nigdy nie zostaje rozwiązana na Twoją korzyść.
  • Odpowiedz
  • 2
@SwiatWedlugAndrzeja: No jest, ale szczerze mówiąc po tych kilkudziesięciu mailach co z nimi wymieniłem odnoszę wrażenie że tam do ich głów nic nie dociera. Nieźle się zaskoczyłem, bo nawet się nie spodziewałem, że mogą coś takiego odwalić.
  • Odpowiedz
@zielonykrul ah klasyka

Mi zablokowali konto za to że wystawiłem za tanio Galaxy S10. Uznali że jest z kradzieży.
Z paragonem
Z pudełkiem
Chcieli zdjęcie dowodu na tle paragonu xD

Minęło już z 3 lata i konto nadal ma nałożone ograniczenie i nie mogę nic sprzedać.
  • Odpowiedz
@C0rsair: ale nie rozumiem przyznajesz się jednak to posiadania multikont i nawet nie wiesz do którego się jeszcze przyczepiają czy jak?
  • Odpowiedz
  • 5
@Sisal: Multikonta na allegro są dozwolone, więc to nie jest żadne naruszenie. To konto do którego się przyczepili nie miało blokady, więc art. reg. 8.7 sobie mogą wsadzić w tyłek. W całym wpisie chodzi o to, że oni mi zablokowali konto za punkty regulaminu które kompletnie nie mają sensu i dziwnym trafem zezwalają mi na nowe konta tylko nie na to, które ma wysokie saldo środków.
  • Odpowiedz
  • 3
@Sisal: Poza tym dochodzi sam fakt tego jakie oni mają podejście, kupuję na allegro od kilku lat, zawsze zero problemów czy jakichś dyskusji a Ci każą mi #!$%@?ć i nic nie robią w kierunku żebym chociaż 7 stów odzyskał xD
  • Odpowiedz
umowując: allegro mi zawiesiło konto gdzie miałem 700 złotych i nie naruszono na nim regulaminu, dogadać się z ich supportem kompletnie nie idzie, a morał z tej historii taki, że jak chcecie tam płacić kartami podarunkowymi to dopiero podczas płatności a nie dodaj


@C0rsair: nie blokujemy kont bez powodu lecz z racji rażącego naruszenia Regulaminu. Jak wyjaśnisz bloka to wszystko będzie ok. Wiedz, że blokowanie kont nie jest dla nas korzystne.
  • Odpowiedz