Wpis z mikrobloga

Szukam plecaka (albo przynajmniej marki - poszperam w dostępnych modelach), który mi posłuży i typowo na codzień w mieście (jakieś zakupy, szparagały czy laptop do pracy), ale spakuję się też do niego na jakiś 2-3 dniowy wyjazd albo na noc do lasu. Póki co wpadła mi w oczy marka Gregory - mają też serię plecaków miejskich. Warto ich brać? Opinie niby widziałem dobre, ale w obecnych czasach nie do końca wierzę opiniom w necie. Okaże się, że pisał je Jakub Biel - na codzień zjeb, w nocy matka podgrzewająca mleko na płycie solgaz. XD
Przeważnie brałem jakieś Adidasy czy temu podobne, ale niestety różnie bywa z pakownością, wygodą albo trwałością. Plecak traktuję bardzo użytkowo.
Dwa - widzę, że ceny na stronie producenta są wyższe niż średnio w necie (to chyba standard, podobnie jest z zegarkami xD). Tylko pytanie skąd brać. Zastanawiałem się nad 8a ale po opiniach w necie zrezygnuję.
#outdoor #bushcraft #plecak (pozdrawiam 14 obserwujących) i może #techwear bo jestem otwarty na różne propozycje.
  • 7
typowo na codzień w mieście (jakieś zakupy, szparagały czy laptop do pracy), ale spakuję się też do niego na jakiś 2-3 dniowy wyjazd albo na noc do lasu


@WhiteRower: dla mnie to trochę ciężkie do pogodzienia, na 2-3 dni do lasu brałbym raczej 60l, na laptopa to są plecaki bardziej koło 20.

Zastanawiałem się nad 8a ale po opiniach w necie zrezygnuję.


@WhiteRower: to jest sklep gigant, jak o każdym
@pilot1123 nie, nie, do lasu to na jedną noc. I to raczej sofciarsko. Te 2-3 dni to myślę o podróży w cywilizację, gdzie z części rzeczy mogę zrezygnować bo np. są w hotelu. :p myślę właśnie o czymś około 30l.
@Saper86 sprawdzę, dzięki.
O 8a czytałem o problemach z reklamacją, że tak ogólnie to raczej spoko.
@WhiteRower: AFIK Gregory jest Intersportach, więc możesz zerknąć. Każdy z plecaków od Deutera, Gregorego i Ospreya będzie OK, to są pewne, znane marki, które nie robią fuszery. Zanim wybierzesz konkretny model to najpierw sprawdź ile do niego będzie wkładał. Weź skrzynkę, albo pudełko, włóż co będziesz zabierał i oblicz ile zajęło. Później wywal połowę i dopiero kup plecak. Pamiętaj ma być light and fast ( ͡° ͜ʖ ͡°
@WhiteRower to będą niestety 2 różne plecaki.

Jako miejski spójrz na Helikon Raccoon MK2. Mi się fajnie sprawdza. Laptop wchodzi i jest całkiem pojemny.

Myślałam, że zabiorę go również do lasu na jakieś wypady, ale max na 2 dni bym się spakował w niego, do tego woda na 1 dzień a reszta z terenu.
Mimo, iż ma zewnętrzne systemy mocowań.

Na dłuższe wypady do lasu czaje się na Plecak MATILDA Backpack® -