Wpis z mikrobloga

Kupiłem ostatnio #telewizory #oled S90C i po tygodniu zauważyłem niepodświetlone paski pikseli, jakby obraz się nie rozciągał na cały ekran, czy to przez różne wejścia HDMI, czy to przez wbudowane aplikacje na systemie Tizen, testowałem i pojawiają się w różnych krawędziach ekranu, raz są na cały dół i cały lewy, raz na sam prawy, raz na sam dół. Na poprzednim telewizorze LED tego nie zauważyłem lub może nie zwróciłem uwagę. Same piksele działają bo to różnie się dzieje, myślicie że to problem w oprogramowaniu?
Już stworzyłem zgłoszenie reklamacyjne w #xkom bo mam 14 dni na zwrot sprzętu. Pytanie do was mam albo i nawet prośbę, jeśli macie S90B, S90C lub S95C #samsung to żebyście dokładnie się przyjrzeli krawędziom, podświetlcie sobie telefonem nawet czy u was też to czasem nie występuje. Mało mi się chce pakować telewizor do pudła i odesłanie bo niby te piksele są sprawne ale jeśli okaże się że tylko ja mam ten problem to nie będę miał innego wyboru tylko wymiana sprzętu i pakowanie spowrotem bydlaka...
#pcmasterrace #kiciochpyta
sgtmanuel - Kupiłem ostatnio #telewizory #oled S90C i po tygodniu zauważyłem niepodśw...

źródło: temp_file2179671231732740360

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@Roniq moim zdaniem nie ma sensu, wypalanie się w oledach to przez statyczne obrazy czyli świecenie się jednego piksela przez dłuższy czas, a przecież telewizor nie wie gdzie są te statyki a obraz na krawędziach jest ciągle w ruchu, nie rozumiem (,)
  • Odpowiedz
  • 0
@Roniq nie że przeszkadza tylko sens jest taki że płace za sprawny sprzęt, cudów nie oczekuję, zadaję tylko pytanie bo nie lubię marnotrawić sprzętu ale jak kontrola jakości nie wychwyciła wady to nie miałbym innej opcji niż zwrot, ale że okazuje się że to normalne, to nie ma potrzeby martwienia się i przyjmuję do wiadomości technikę konserwacji panelu w dobrym stanie
  • Odpowiedz