Wpis z mikrobloga

Jak zdać LEK na 90+%? Da się to zrobić korzystając tylko z tych popularnych platform jak WNL, LEpoLEK itd.? W sensie czy tam jest zawarta cała niezbędnia wiedza czy trzeba próbować wkuwać na ślepo podręczniki i liczyć na szczęście, że pytania siądą? Jaką strategie obrać?

#medycyna #lekarski #lek
  • 8
@Bipolar-: ja w egzaminie jesiennym w tym roku otrzymałam wynik 92%. Mam wykupiony lepolek, uczyłam się klepiąc bazę i czytając wyjaśnienia do pytań. Więc od siebie mogę zaproponować taką strategię.
  • 0
patrząc po statystykach to teraz 90+% ma 3/4 zdających, więc nie jest to coś wybitnie trudnego xD


@Vaerlin: nie no jak, przecież najwyższy próg jest na derme i wynosi niecałe 90%. Tak na pierwszy rzut oka wchodząc na CEM średnia wynosi z 81,5%

@Zakretka21 Gratuluje! Które to było podejście, ewentualnie na jakim etapie edukacji? Masz może tam podany jaki to był centyl taki wynik?
@Bipolar-: ale kolego, na listach to są wyniki z POSTĘPOWANIA, nie z leku samego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tam też uwzględnia się punkty za zatrudnienie, doktorat, publikacje. Dla normika który nic z tego nie ma wychodzi -5% w stosunku do wyniku leku. Czyli jak na tę dermę był próg 90, to dostawali się ludzie z lekiem 95+
@Bipolar-: Widzę, że LEK z poważnego egzaminu w kilka lat został zdegradowany do żenującego pośmiewiska z bazy pytań, za moich czasów (10 lat temu) wynik 70-75% był bardzo dobry, a 82-83% to był rekordzista uczelni ... a teraz? Śmiech na sali.