Wpis z mikrobloga

Uwielbiam czytać kacapski internet, wówczas czuje dziwne połączenie obrzydzenia z zafascynowaniem. Czuje się trochę jakbym oglądał jaskiniowców dopiero uczących się chodzić w wyprostowanej postawie i mówić, lub obcą cywilizacje z Marsa, która interpretuje wszystko na odwrót.
Ich wielkoruski szowinizm nie pozwala im przyznać oczywistego faktu że w Europie po prostu żyję się bardziej komfortowo a tym bardziej wpadają już w furię jak ktoś zasugeruje że w Polsce lub krajach bałtyckich też większość (jeżeli nie wszystkie) wskaźniki i czynniki standardów życia są lepsze od 20% do 150% niż w rosji. To uderza w ich dumę tak bardzo że potrafią pod takim postem rozpisać się na 1200 komentarzy z końcową konkluzją, że w rosji żyje się po prostu lepiej, a wszystkie inne opinie na ten temat to, uwaga uwaga zachodnia propaganda, a jak wiadomo Europejczycy, nie robią nic innego poza kłamaniem na temat rosji.
Dzięki temu tu na wykopie rozpoznaje naszych nie szanownych nie braci z jakąś 90% precyzją, ich narracja i argumentacja jest charakterystyczna. Gdy spotykają się z niekomfortowym faktem po prostu rzucają jakąś losową informacje, która łączy się z tematem tylko w ich rosyjskich głowach. Na przykładzie: na zauważenie że dochody ze sprzedaży surowców w rosji są mało efektywnie wykorzystywane, rosyjska infrastruktura jest niedofinansowana, ktoś dopowiada ale w Polsce też wydobywają własną ropę. A dojście do konkluzji że % zysków sprzedaży węglowodorów dla rosyjskiego budżetu jest jednak innej skali niż ten w Polsce, wydobywany wyłącznie na własny użytek. To zajmuje im z 50 komentarzy i wymiany zdań, a konkluzja wcale nie jest rozstrzygnięta w 100%
Nawet nie wiem czy warto wspominać o podstawowych kliszach rosyjskiego umysł jak:
- 200% polskiego PKB to oczywiście dotacje z Gejropy, na złość rosjanom, ale gdy te się skończą Polacy będą biedniejsi od rosjan, i ci będą się tylko śmiać z głupich psheków.
- 10% najbogatszych rosjan z Moskwy i Petersburga są adekwatną grupą, do porównywania z przeciętnym obywatelem Polski lub krajów bałtyckich i jeżeli tego nie rozumiesz to po prostu jesteś GŁUPI! i nic dziwnego że nie zarabiasz ponad przeciętnie i jakiś głupi bałt czy Polak może od ciebie więcej zarobić.
- W rosji można zarobić tyle co w Europie tylko trzeba chcieć i potrafić, więc nie ma różnicy między dochodami w różnych częściach rosji.
- rosyjskie węglowodory są jedyne na świecie i są nie do zastąpienia, one będą wiecznie a dotacje z gej ropy się skończą.
- losowe groźby wymordowania całego narodu, za nieposłuszeństwo wobec wielkiego imperium.
- losowe kłamstwa historyczne, obrócone o 180 stopni.

#ukraina #rosja
Little_Makak - Uwielbiam czytać kacapski internet, wówczas czuje dziwne połączenie ob...

źródło: comment_1662564319Il7SGzHkTZGGKH3mMy7Ded

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@Wykobeczka: Pikabru, szkoda mi czasu na szukanie głębiej, ale pojedyncze wątki bywają wybitne.

tylko liberałowie i żydzi xD

To dość alternatywne spojrzenie w stylu turbopatryjotów, na pikabru raczej jest ten swojski klimat bronienia swojego komfortu psychicznego, w stylu jest dobrze, dobrze chłopaki robią, pozdrawiam cały Muchosrańsk.
  • Odpowiedz
@Little_Makak: Daniil Orain robi bardzo fajne sondy uliczne w rosji i rozmawia z praktycznie całym przekrojem społeczeństwa. Bardzo ciekawie się tych ludzi słucha. Jedni wiedzą, że ich władza jest "niezbyt dobra", inni uważają, że w Europie rządzi nazizm. Co człowiek to inna opinia, ale przerażające jest to, że tak wielu młodych ludzi wierzy w propagandę Kremla. Dla rosji nie ma nadziei. Pozostanie ona naszym realnym wrogiem na następne dziesięciolecia ( ͡
  • Odpowiedz
  • 2
Dla rosji nie ma nadziei. Pozostanie ona naszym realnym wrogiem na następne dziesięciolecia ( ͡° ʖ̯ ͡°).


@missioncritical: ( ͡º ͜ʖ͡º)
Komentarz z wątku który mnie zainspirował do napisania głównego posta.

Jestem pewien, że będziemy z nimi walczyć, to nie kończy się tak łatwo, to samo uczucie było w Chochlandii w 2010 roku.
Little_Makak - >Dla rosji nie ma nadziei. Pozostanie ona naszym realnym wrogiem na na...

źródło: ehhh

Pobierz
  • Odpowiedz
pikabu akurat nie oglądam bo nie umiem czytać po rosyjsku, a większość tam to obrazki, więc niewiele rozumiem z tego co tam pisze


@Wykobeczka: jak wy oglądacie to pikabu? jak ja tam wchodzę to mam tylko jakieś gównonewsy w stylu remontują drogę
  • Odpowiedz