Wpis z mikrobloga

Ja wam przypominam dzbany neuropejskie, ze w Polsce in vitro jest legalne - nikt tylko nie ma ochoty sponsorowac rozwiazywania cudzych problemow ze swoich podatkow. #neuropa #bekazlewactwa
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

In vitro nie załata dziury demograficznej to jest kłamstwo.
Dużo bardziej pomogło by realne zajęcie się gospodarką i podejście rozsądkowe do służby zdrowia itp., ale jak wiadomo lewica stara się naprawić świat tam gdzie nie ma takiej potrzeby....
  • Odpowiedz
@Bloodaxis1: ze wszystkich rzeczy, na które płacisz już w tym momencie podatek, akurat to jest chyba jedna z najmniej kontrowersyjnych i idiotycznych opcji ( ͡° ͜ʖ ͡°) swoją drogą, publiczna służba zdrowia też generalnie rozwiązuje cudze problemy, rozumiem że też powinna zostać zlikwidowana?
  • Odpowiedz
@Bloodaxis1: Dokładnie. Jak to będzie refundowane, to będziemy płacić 20-25 tys. zł za próbę, bo nikomu nie będzie zależało, aby się przykładać, bo prywatnie, to trzeba rywalizować cenowo, ale jak jest refundacja, to jako#ć usług drastycznie spada.
  • Odpowiedz
@TROLLO_LOL: Nikt nie mówi że ma załatać, ale jeśli masz grupe osób która chce mieć to dziecko a nie może to nie chcesz ich w tym wspomóc bo to twoje pieniadze? Rodziny które skorzystają z porjektu invitro z przymusu to tylko promil problemów aktualnej demografii, ale jeśli mamy gotowy mechanizm załatwiający ten problem to dlaczego go nie wprowadzić?
  • Odpowiedz
@Landekx: Bo aby rozdać 20k państwo zabiera 30k-40k co za tym idzie jest to niegospodarność a już jej mamy nad to. Pierwsze co możemy zrobić to nie tworzyć kolejnych niegospodarności. Ludzie którzy chcą mieć dziecko będą je mieli mimo wszystko nie potrzeba im dofinansowania a jeżeli to znaczy że nie są gotowi na takie poświęcenie, tysiąc razy wolałbym aby przeznaczono te pieniądze na pomoc w publicznych domach dziecka i na
  • Odpowiedz
  • 1
Ja wiedzialem, ze wam to moze wbic gwóźdź w glowe i bedziecie probowali ratowac sie argumentami typu „in vitro” to sposob na spadajacy wskaznik urodzin. Tylko ze sam ten argument jest bzdurny i klamliwy sam w sobie, bo jesli ktos naprawde pragnie tego dziecka, to z pewnoscia znalazlby pieniadze i sobie taki zabieg zafundowal. W koncu to jest zyciowa decyzja i jesli ktos naprawde chciałby to wziaby nawet i pozyczke.
Ale glownym
  • Odpowiedz
@TROLLO_LOL: W dobie problemów gospodarczych nowego pokolenia mówisz o tym ze jeśli chcąc miec dziecko to je bedą je mieli? Sory ale mnie to rozsmieszyło. Zobacz sobie jaki poziom oszczednosci posiadają obecni 20 i 30 latkowie, żeby mówić że skoro nie wyłoża kilkadziesiat tysiecy zlotych to nie są gotowi na posiadanie dziecka. Jeszcze raz powiem to co pisalem wczesniej - "wyłożenie" przez państwo tych pieniedzy na dziecko to nie ich
  • Odpowiedz
  • 0
@kurczok: mysle, ze troche przesadziłes z tymi 2/3 spoleczenstwa. Ja jak pisalem wczesniej - z samym zabiegiem nie mam jakis moralno-etycznych problemow jako katolik. Ale juz z oplacaniem za ten zabiego z pieniedzy wszystkich podatnikow problem mam.
Ciekawe jest to co napisal @ignorancie ze poziom bogactwa ma negatywna korelacje z dzietnoscia, co wydaje sie byc prawda, szczegolnie jesli zwrocimy uwage na spoleczenstwa zachodnie. Ale to rowniez mogloby nam nasunac
  • Odpowiedz
@Bloodaxis1: taaa... to, że poziom dzietności drastycznie spadł za PiSu na pewno nie ma związku z utrudnieniami okołociążowymi i ponaddwukrotnym wzrostem cen mieszkań za ich kadencji ;]

Ja bym dodatkowo jeszcze dolozyl argument,

I byłbym to argument błędny, bo za całego Tuska wyjechało może ze 150k ludzi. Te słynne dwa miliony to wyjechały, owszem, ale za pierwszego PiSu.
  • Odpowiedz
aaa... to, że poziom dzietności drastycznie spadł za PiSu na pewno nie ma związku z utrudnieniami okołociążowymi i ponaddwukrotnym wzrostem cen mieszkań za ich kadencji ;]


@kurczok: Gdzie drastycznie spadł? Jak współczynnik dzietności już w czasach rządów PO-PSL oscylował poniżej 1.5. Wszyscy przerzucacie się bredniami od lewa do prawa i nie dotykacie nawet powierzchni tematu.
H.....l - >aaa... to, że poziom dzietności drastycznie spadł za PiSu na pewno nie ma ...

źródło: IMG_20231122_205735

Pobierz
  • Odpowiedz