Wpis z mikrobloga

Diesel to gówno.

Jestem zaskoczony tym, jak szybko Polacy to zrozumieli na tle Europy.
W tym roku udział diesli w sprzedaży wynosi 9.8%, jest najniższy z większych państw.
Francja 9.8% (jeszcze większy szok)
Niemcy 17.4%
Hiszpania 12.8%
Włochy 18%
Nawet sąsiedzi
Czechy 22.9%
Słowacja 17.2%

Średnia UE 13.9%

Pewnie jakby odjąć z tego floty to zostanie 1-2 p.p. jakichś SQ8 TDI i innych takich ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #samochody #ekologia #europa
PiotrFr - Diesel to gówno.

Jestem zaskoczony tym, jak szybko Polacy to zrozumieli na...

źródło: IMG_20231122_142323

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@PiotrFr: a to nie jest tak, że w Polsce rządzi Toyota, a tam w zasadzie rządzi benzyna/hybryda?
Nawet "ochroniarze z czternastą klasą inwalidzką" w firmach takich jak Solid Security jeżdżą Yarisami cztery - whatever, albo benzyna, albo benzyna z bateryjką.

Powyższe w sumie, jako główny prawy podbródkowy, prowadzi do wspomnianego przez Pana wykresu.
  • Odpowiedz
@PiotrFr: bo kiedyś benzyna w wolnossakach nie jechała i nie miała nadbiegu, na autostradzie przy 140 wyło jak cholera, a teraz turbo benzyna z nadbiegiem z mocą 150koni spala koło 6 litrów zamiast 12 jak dawniej. Dużo też hybryd i taki diesel nie ma nigdzie przewagi już, a tylko części droższe nie mówiąc o słabszym przyspieszeniu.
  • Odpowiedz
  • 0
@patryk_66:

a to nie jest tak, że w Polsce rządzi Toyota, a tam w zasadzie rządzi benzyna/hybryda?


A w zeszłym roku czy 2 lata temu tak nie było?
W ciągu 2 lat udział spadł z 18.1%.
Udział Toyoty w rynku wzrósł w tym czasie o 1.5 p.p więc to niczego nie tłumaczy
  • Odpowiedz
@PiotrFr: psst w tych małych gówno autkach, których najwięcej się sprzedaje nie ma w ogóle diesla w opcji albo nie jest sensowny cenowo. Jak się nie ma co się lubi...

Ja nie jestem w ogóle zaskoczony, że wyciągasz gówno wnioski na poparcie swojej tezy na podstawie jakiś ogólnikowych danych xD
  • Odpowiedz
@PiotrFr: typie miałeś się ze mną nie zgadzać, a ty na poparcie mojej tezy wkleiłeś listę aut, do której nawet ja nie zamówiłbym diesla.

Mało tego taki t-roc, którego wymieniłeś kosztuje znacznie więcej ze słabym dieslem, niż z o wiele mocniejszą benzyną. No chyba nie jesteś takim kretynem aby wyciągać z tego wniosek, że ludzie nie lubią diesli co? XD
  • Odpowiedz
  • 0
@trololo55:

poparcie mojej tezy wkleiłeś listę aut, do której nawet ja nie zamówiłbym diesla.


Co? xD
Jakiej tezy? Powiedziałeś że do najpopularniejszych aut nie można kupić diesla, a teraz robisz fikołki, jakie ty chcesz auto kupić.
To są auta, które ludzie kupują. I ponad połowę z nich można kupić z dieslem, a uparcie twierdisz coś innego
  • Odpowiedz
Powiedziałeś że do najpopularniejszych aut nie można kupić diesla


@PiotrFr: Oprócz umiejętności logicznego wyciągania wniosków masz również braki w czytaniu ze zrozumieniem? Nie wiesz co oznacza spójnik "albo"? napisałem to, co potwierdza przytoczony przez ciebie przykład t-roca, i pewnie wszystkich innych aut z listy, ale nie chce mi się sprawdzać:

w tych małych gówno autkach, których najwięcej się sprzedaje nie ma w ogóle diesla w opcji albo nie jest sensowny
  • Odpowiedz
  • 0
@trololo55:

Oprócz umiejętności logicznego wyciągania wniosków masz również braki w czytaniu ze zrozumieniem? Nie wiesz co oznacza spójnik "albo"?


Czyli przyznajesz, że pierwsza część tego zdania była bez sensu? A co do drugiej. "Sensowny cenowo"? Zawsze diesle były droższe od benzyn. W dodatku podatek od emisji mniejszy.
  • Odpowiedz
Sandero, nie ma


Toyotka również nie ma, i pewnie jeszcze parę innych

Czyli przyznajesz, że pierwsza część tego zdania była bez sensu?


@PiotrFr: Biorąc pod uwagę powyższe i to co nawet sam napisałeś, no pomyśl
  • Odpowiedz