Wpis z mikrobloga

Cześć, może ma ktoś z Was Opla Astre J z okolic 2011 - 2013? Pytam ponieważ niedawno kupiłem swojego Opla Astre J 1.4T + LPG i pojawił mi się błąd podczas jazdy na gazie P1101 (komputer mówi przepustnica/lambda głównie) oraz system świateł ustawiony na auto przestał reagować - trzeba ręcznie włączać światła. Ktoś się spotkał z tym w swoim modelu i wie jak zaradzić? Oczywiście z błędem silnika umówiłem się już do mechanika ale chce się rozeznać jak to ktoś załatwił tutaj jeśli miał taki błąd (,)
#motoryzacja #samochody #opel #naprawasamochodow #samochody
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Saub: standardowy problem w tym silniku do wymiany kolektor ssący razem z pokrywą ewentualnie przepływka ale to rzadkość. Może też być problem z odmą i grzybkiem.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@sberatel: kojarzysz jakie mogą być tego koszta wymiany? A jakiś pomysł co do świateł? Bo wcześniejsze auto mnie rujnowało i już mi się nie chce dokładać do tego xD
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@NuklearnySzpadel: Tak, wycieraczki też mam na czujce ale nie miałem dziś możliwości żeby to sprawdzić, sprawdzę rano czy to będzie to.

Z okna postanowiłem otworzyc i zamknąć zobaczyłem, że światła się zapaliły normalnie to zszedłem do niego i dałem klucz w pozycji zapłonu to świeciło tak:
Saub - @NuklearnySzpadel: Tak, wycieraczki też mam na czujce ale nie miałem dziś możl...

źródło: IMG_1143

Pobierz
  • Odpowiedz
@Saub: na zdjęciu o ile dobrze widzę to masz włączone światła do jazdy dziennej. Rozumiem, że przy zapłonie miałeś przełącznik na „auto”?

Jak otworzyłeś/zamknąłeś auto, to normalnie światła mijania włączył?

Nie mam jakiegoś dużego doświadczenia w oplach, ale w VAGach coming i leaving home bazują na odczytach z czujnika zmierzchu, więc jeśli by się nie przełączały automatycznie z powodu usterki to by C/LH też zdechł. Może czułość czujnika Ci się
  • Odpowiedz
  • 0
@Saub wczoraj okej się świeciło wieczorem dzisiaj już po jasnemu ale momencie otworzenia samochodu znów tylko pozycyjne się zaświeciły i mijania musiałem ręcznie włączyć
  • Odpowiedz
@Saub jak tylko na gazie jest problem to dobra wiadomość i przydał by się porządny gazownik co podepnie kompa i wszystko sprawdzi. Sprawdź jeszcze czy błąd nie wylatuje jak mu mocno w pedał dasz.
A to co masz na zdjęciu to światła do jazdy dziennej i tak ma być jak jest jasno a przełącznik masz na auto, po zmierzchu sam włączy drogowe. Jak jest ciemno to od razu świecą drogowe zaraz
  • Odpowiedz
  • 0
@sberatel będę dziś miał trasę autostradą dłuższy odcinek to sprawdzę (ʘʘ). Cuda z tymi światłami w poprzednim Citroenie nie było takich bajerow
  • Odpowiedz
  • 0
@sberatel mała aktualizacja. Wymiany wymagał kolektor ssący i część układu wydechowego z sondą lambda :). Ogarnięte, załatwione, 5k w plecy (,)
  • Odpowiedz