Wpis z mikrobloga

@radekd111:

Józefa Szczurek Żelazko:

Absolwentka Liceum Medycznego w Nowym Sączu, ukończyła następnie Wydział Pielęgniarstwa Akademii Medycznej w Lublinie. Pracowała jako pielęgniarka, była również nauczycielką w Zespole Szkół Medycznych. Pełniła funkcję dyrektora wydziału zdrowia i polityki społecznej w starostwie powiatu nowosądeckiego. W 2001 została dyrektorem zakładu opieki zdrowotnej w Brzesku[1][2].

xDDDDDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@radekd111: nie żebym był jakoś szalenie przeciwko, ale
Czy ty czasem nie pomyliłeś plemnika z zarodkiem?
W in vitro zapladniasz wiele komórek.jakowych na raz (najpierw hormonalnie musisz "dojrzeć" wiele jajeczek na raz) i potem kilka takich zarodków wszczepiasz. Takie mnogie uwolnienie komórek jajowych zdarza się rzadko(ciąża mnoga wielojajowa), a tyle jajeczek na raz, ile trzeba do opłacalności in vitro w naturze nie uwalnia się nigdy.
  • Odpowiedz
@radekd111 w naturze rodzą się chore dzieci, które państwo i system opieki ma w dupie ( ͡º ͜ʖ͡º) ochrona życia od poczęcia do narodzin, a potem to już radź sobie rodzicu sam
  • Odpowiedz
to napewno wiedza wiecej o in vitro xd


@Kauabanga: nikt nie mówi, że te dziewczyny po politologii potrafiłyby zrobić in vitro xD Świętojebliwa narracja o tym, że zarodki to literalnie małe dzieci i odrzucanie tych upośledzonych jest niemoralne jest śmieszne. Coś jak lekarz powołujący się na biblię xDDD Jakbym był katolem to bym nie został lekarzem, bo po co mam krzywdzić ludzi i odmawiać im leczenia, bo to nie jest
  • Odpowiedz
"Ze wszystkich zarodków wybierane są tylko te najsilniejsze, losy pozostalych są różne" No czyli DOKŁADNIE tak samo jak to wygląda w naturze


@radekd111: Chodzi o to że to robi człowiek. Noworodki też czasem umierają naturalnie, prawda? A chciałbyś żeby to ludzie decydowali i zabijali najsłabsze noworodki?
Jestem zwolennikiem in vitro, ale niech każdy sobie sam funduje. Dlaczego np ja mam płacić za procedurę parze która ma po 45 lat a
  • Odpowiedz
Świętojebliwa narracja o tym, że zarodki to literalnie małe dzieci i odrzucanie tych upośledzonych jest niemoralne jest śmieszne


@niochland: ale to dyskutuj z sadem najwyzszym a nie sie tu prujesz xd
  • Odpowiedz
Niech sobie taki fanatyk chorych zarodków sam wszczepi resztę tych zarodków i da decydować o własnym zarodku obojgu rodzicom.


@niochland: po co tworzyc chore zarodki w takim razie? Nastepnym krokiem bedzie zabijanie tych rudych zarodkow?
  • Odpowiedz
ale to dyskutuj z sadem najwyzszym a nie sie tu prujesz xd


@Kauabanga: chyba ci się z trybunałem konstytucyjnym pomyliło xD

po co tworzyc chore zarodki w takim razie? Nastepnym krokiem bedzie zabijanie tych rudych
  • Odpowiedz
chyba ci się z trybunałem konstytucyjnym pomyliło xD


@niochland: hehe hehe nie.
Sąd Najwyższy jednoznacznie uznał przemilczenie ludzkiej tożsamości zarodka za „zasadniczą wadę projektu” (BSA I/II-021-104/15, s. 18) podkreślając, że „Wiedza medyczna nie pozostawia najmniejszej wątpliwości, iż stanowi on najwcześniejszą formę życia ludzkiego” (BSA I/II-021-104/15, s. 3)

Czy ty wiesz w ogóle jak działa
  • Odpowiedz