Wpis z mikrobloga

"Jeśli Ukraina przegra, Polska też przegra”: ukraińscy przewoźnicy zorganizowali wiec-odpowiedź dla Polaków

Akcję zorganizowano na terenie przejścia granicznego „Krakowiec-Korczowa”. Demonstranci ukraińscy żądali zniesienia blokady na trzech punktach kontrolnych i umożliwienia ukraińskim kierowcom powrotu do domu. "Ma to negatywny wpływ na gospodarkę i szkodzi obu krajom..."

"Jeśli Ukraina przegra, Polska też przegra"

Czy zgadzasz się z powyższą tezą wysuniętą przez ukraińskich przewoźników?

#ukraina #polska #wojna #rosja #gospodarka #transport #logistyka

.....

  • Zdecydowanie Tak 14.9% (22)
  • Raczej Tak 10.8% (16)
  • Raczej Nie 15.5% (23)
  • Zdecydowanie Nie 50.7% (75)
  • Nie wiem, trudno powiedzieć 8.1% (12)

Oddanych głosów: 148

Kumpel19 - "Jeśli Ukraina przegra, Polska też przegra”: ukraińscy przewoźnicy zorgani...
  • 10
  • Odpowiedz
@Kumpel19: pora chyba żeby ktoś tam odpalił protest przeciw własnej służbie celnej, wydaje mi się że dopiero jak granicą Ukrainy z UE zajmą się europejscy celnicy to problemy da się szybko rozwiązać, w innym wypadku będziemy świadkami narastających napięć oraz durnej wojenki zamiast pójścia na kompromis
  • Odpowiedz
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: co? xddd
Przecież sami protestujący żądają nie ułatwienia granicznego, a ograniczenia go. Ich postulaty nie mają żadnego związku z jakimiś utrudnieniami, które defacto były spowodowane po polskiej stronie z Ukrainy do Polski rok temu
  • Odpowiedz
jeden z ich najważniejszych postulatów to sprawiedliwe traktowanie przez ukraińską stronę, albo żywa kolejka albo osobna dla pustych aut - dlaczego Ukraina nie próbuje pójść na kompromis - czasowo spełnić ten postulat i zobaczyć czy protestujący też udrożnią drogi?
  • Odpowiedz
jeden z ich najważniejszych postulatów to sprawiedliwe traktowanie przez ukraińską stronę, albo żywa kolejka albo osobna dla pustych aut - dlaczego Ukraina nie próbuje pójść na kompromis - czasowo spełnić ten postulat i zobaczyć czy protestujący też udrożnią drogi?


@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: Jeden z ich najważniejszych postulatów to ograniczenie przewozów i powrót do tego co było przed wojną, a nie jakieś traktowanie. xD

A kolejki tak jak pisałem, są spowodowane przez polską
  • Odpowiedz
@BayzedMan: mają 3 postulaty, już o tym rozmawialiśmy... Jak nie dało się groźbą to i płaczem nie uda, pora spróbować prośbą i pójść na kompromis - to jest moje zdanie, równie dobrze protestujący mogą blokować granicę 6 miesięcy albo 12 jeżeli będzie taka ich wola. Tylko to nikomu nie pomaga a jedynie przeszkadza.
  • Odpowiedz
dlaczego Ukraina nie próbuje pójść na kompromis


@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: Na kompromis to sobie możesz pójść z Niemcem czy tam Czechem. Na wschodzie coś takiego jest uznawane za słabość. Oni rozumieją tylko argument siły. Jak ich grzecznie sprowadzimy do parteru, to dopiero wtedy się dogadamy.
  • Odpowiedz
@Szinako: A ja wierzę że z Ukrainą też można pójść na kompromis chociaż obawiam się że bez manifestacji siły się nie obędzie z uwagi na wschodni mental. Ukraina się westernizuje, może tempo mnie nie zadowala ale takie lekcje zaprocentują w przyszłości i za dziesięć, dwadzieścia lat będziemy mieli "zdrowe" relacje
  • Odpowiedz