Wpis z mikrobloga

cześć, moja siostra chce spróbować swoich sił w programowaniu, postanowiłem zapytac was o jakże przewlekłe pytanie powtarzające sie nonstop, ale być moze w innej formie,

biorąc pod uwage rynek/czas/trud/predyspocyzje/ oraz czystą zabawe, gdybyscie mieli np wyjscie nauki od 0, lub mozliwosc ponownego nauczenia się daanego języka co byscie wybrali?

frontend ?
backend?
a moze cos innego? moze jakiś wgl osoby jezyk od 0 jak python?

kiedys slyszalem ze frontend jest latwiejszy w nauce ale podczas pracy ciagle sie cos zmienia jest duzo nowych rzeczy wymaga kombinowania
a backend jest trudniejszy w nauce ale pracowanie w backendzie jest " podobne " przy kazdym zleceniu prawda to?

#backend #frontend #programowanie #programista15k #kiciochpyta #rozowepaski
  • 24
@destruction97 backend jest łatwiejszy do nauki, frontend jest jedynie bardziej motywujący, bo szybko widzisz wizualne efekty. Czegokolwiek nie wybierze to aktualnie rynek przechodzi zapaść, jakiej nie przechodził przez całe moje sześcioletnie doświadczenie, co nie neguje nauki w ramach szukania pracy za czas jakiś, kiedy sytuacja się unormuje. Za to jak już gdzieś się dostanie, to może liczyć na dużo większą chęć pomocy od kolegów po fachu, to nigdy nie przestaje mnie zaskakiwać