Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, czy ktoś orientuje się na ile wiążące są regulaminy wspólnoty jeśli chodzi o godziny dozwolonych prac remontowych? Jakie konsekwcenje grożą za ich jednorazowe złamanie? Poniżej sytuacja:

Remontuje właśnie mieszkanie w nowym budynku razem z firmą robiąca wszystko pod klucz.
Kilka miesięcy temu sąsiad piętro niżej skończył remont i zaraz po tym złożył propozycję uchwały o skrócenie czasu prac remontowych z 8-18, na 10-16. Uchwała przeszła. Godziny jak dla mnie absurdalne ale dostosowałem się.

Tu pojawia się problem, bo na podłodze będzie wylewany beton architektoniczny i nie da się tego zrobić w wyznaczonych godzinach. Podwykonawca musi rozmieszać i wylać beton, odczekać kilka godzin a następnie go wypolerować głośną maszyną ( i tak kilka razy w ciągu dnia) Całość prac musi zostać wykonana za jednym razem i da się to podzielić maksymalnie na dwa dni. Prace mogą zająć od 6 do 22.

Kwestia była konsultowana wcześniej z administratorem. Mieliśmy wywiesić kartkę w windach i poinformować, że wyjątkowo w te dwa dni prace się wydłużą i przepraszamy. 20 minut po tym jak kierownik wywiesił kartki, dostałem telefon z administracji, że sąsiedzi się burzą i będą zgłaszać prace poza godzinami do ochrony. Administrator powiedział, że nie może zgodzić się na wywieszenie kartki i prosił by tak to poukładać by prace zaczynały się nieco później.

Probowałem tak zrobić, ale ekipa twierdzi, że muszą zacząć o 6 bo inaczej mogą nie wyrobić się przed północą. Jedyne co mogą obiecać to, że z samego rana będą jedynie mieszać beton. Sąsiedzi ogólnie w typie szeryfów osiedla i według administratora nie da się z nimi dogadac. Z rozmów z ochroną wynika, ze gdy tylko ktoś walnie młotkiem po 16 to dostają telefon. Obstawiam, że na pewno będą dzwonić po ochronę lub policję.

No i tutaj pytanie. Jakie konsekwencje mogą mi grozić za złamanie regulaminu? Czy mogą nakazać wstrzymanie prac? Kierownik budowy mówi, żeby się nie martwić i 6-22 jest ok. Administrator też wydawał się być po mojej stronie (chociaż nie mógł powiedzieć tego wprost) i sugerował, że 8-20 na glośne prace będzie ok.

#remontujzwykopem
  • 5
@darek-jg: Dzięki!
Nie ma tam wpisanych żadnych konsekwencji. Same godziny prac są opisane bardzo ogólnikowo: "Głośne prace wykończeniowe, adaptacyjne i remontowe, winny być przeprowadzane od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 16"
Nie martwię się tutaj tak bardziej samą wspólnotą, a bardziej tym czy policja może interweniować.