Wpis z mikrobloga

jak widać większość analiz bankier w stylu - usd po 5 zł, co będzie dalej, to tak naprawdę zwykły szum medialny.
Jak przyjrzysz się wykresowi, zjazd z 2004 r. do 08 r. na parze EURPLN czy USDPLN to zwykła zabawa chłopaków z wall street. Dzisiaj mamy podobną sytuację i nic się nie zmieniło. Czyli ameryczka wskakuje w dany rynek jak są złe informacje lub jak sami je wyprodukowali i w 2007 r. mieliśmy szczyty na WIG. Czyli mieli 2 lata na wyprowadzenie kasy z NBP. NBP kupiło drogo eur i usd tanio sprzedało im zł i potem sobie tanio kupili eur lub usd i drogo sprzedali zł... taki drenaż z nbp... kiedyś o tym czytałem i widać że powtórzyli skok na kasę.

Do ilu zjedzie EURPLN? Dobre pytanie - obstawiam zjazd do 4.2 - dotknięcie SMA na wykresie. Polecam bardzo zapoznać się na tradingview z wskaźnikami, około 80% informacji pokrywa się potem z ruchem na wykresie więc one działają. Można w ten sposób oszczędzić dużo pieniędzy przed stratami.

taka krótka analiza polskiej złotówki - jest w koszyku walut Europy Środkowej jak czeska korona i forint węgierski. Porównaj sobie ruchy tych 3 walut i zobaczysz że większości czasu idą w podobnym kierunku.

Polska jest przedmurzem Europy więc większość produktów polskich idzie na zachód. Produkcja w PLN, sprzedaż w EUR czy USD. Potem sprzedaż walut aby opłacić płace, zus, us. Czyli ten ruch 4.2 do 5 zł na przestrzeni cyklów, co średnio 4 lat (zaokrąglam) ciągle trwa i będzie trwał.

Pozdrawiam wszystkich ubranych w EUR czy USD i jeśli kasa nie woła jeść, może leżeć. Polecam do obserwacji ArcelorMittal, Bayer - jeszcze dwa, trzy lata spadków. Renault - jest dobry do kółeczek. Ciekawie wygląda UniCredit - ciekawe czy spadnie czy będzie tylko korekta.

#gielda #forex #inwestycje #biznes
Pobierz makler___gieldowy - jak widać większość analiz bankier w stylu - usd po 5 zł, co będz...
źródło: eurpln231121
  • 6
@makler___gieldowy: też uważam że to zabawa grubasów i też uważam że niżej niż 4.20 nie powinno zejść. Zarabiam w PLN i EUR i boli dupsko bo trochę wymieniłem przy 4.6-4.7 ale dalej mam dużo euro. Najlepszy dla gospodarki to kurs między 4.4-4.6. Jak spadnie do 4.2 to za złotówki nawet chyba dokupię ::D
@nabrzmialy: kwestia strategii. Z własnego doświadczenie - CFD to zbyt duże ryzyko. Trochę trzeba czasu i wiedzy żeby to zrozumieć.

Zrób eksperyment - załóż konto w XTB - demo, postaw pozycję za małą kasę. Spróbuj potem to na papieże pomnożyć przez dobrowolną kwotę np. twoich oszczędności. Zrób depozyt zabezpieczający na poziomie 100% i zobaczysz pozycje. Jeśli będziesz na minusie to zrozumiesz niebezpieczeństwo.

Oczywiście to tylko demo, na realnych pieniądzach są inne
@makler___gieldowy: ja to przepaliłem 1k euro i psycha siadła stwierdzilem że do końca roku nie dotykam bo będzie rajd do jednej bramki. Przecież hossa pokoleniowa. Granie takimi pieniędzmi o których mówisz to ktoś musi mieć 2 miliony euro zeby grac takim kapitałem i wtedy takie 10k euro nie boli, jak ktos gra 200k eur majac 300k euro to wiadomo ze zaboli xD