Wpis z mikrobloga

mirki jak to jest z robieniem doktoratu? czy może robić to każdy kto chce, czy tylko najwybitniejsi studenci? konczę inżynierke, bede robic magistra i zastanawiam się nad zostaniem na uczelni - co prawda nie na full etat, ale tak dla sprobowania, zobaczenia jakby mi szlo prowadzenie zajec tylko nie jestem jakims wybitnym studentem, srednia na poziomie 4 z groszem, ogolnie polecacie czy totalnie nie warto?

#studbaza #doktorat #pytanie
  • 4
  • Odpowiedz
@kiedys_bede_bogaty: zależy od determinacji promotora. Jak mu zależy i ma plecy to Cię przepchnie. Jak pleców nie ma to chyba i tak nie warto. A co będzie dalej.. to już zależy od Twojej determinacji i pewnie szczęścia. Jak temat doktoratu powiązany z pracą, masz siłę i czas to pewnie warto. Ale % osób które ukończyły doktorat (z tych co rozpoczęły) nie jest wysoki, więc miej to na uwadze.
  • Odpowiedz
@kiedys_bede_bogaty: każdy może zrobić doktorat, zdaje się że średnia 4 wystarcza, ale

Ale % osób które ukończyły doktorat (z tych co rozpoczęły) nie jest wysoki

to nie wynika z tego, że to jest trudne merytorycznie (może być), tylko dlatego że ogólnie prowadzenie projektu samemu przez 4 lata jest trudne. Promotor pomoże Ci w pierwszym roku jak będzie mógł (bo np. mój bardzo szybko nie mógł), a potem będziesz sam dłubać,
  • Odpowiedz
@kiedys_bede_bogaty: zwykle trzeba mieć minimum jakąś ocenę na dyplomie. Ponadto limity wynoszą zwykle kilka osób z danej dziedziny. Robienie doktoratu jest dość wymagające i większość odpada na 1 lub 2 roku. Jedynie pewien % broni doktorat w terminie.
  • Odpowiedz