Wpis z mikrobloga

#play #warszawa
Cześć.
Dziś przyszedł do mnie pan z nowym routerem od Playa (PLAY BOX NET), wymieniajac stary router od UPC.
Pakiet mam 1000 Mbps, sytuacja jest następująca:
* po podpięciu się ethernetem do routera, prędkość pobierania to 800 Mbps, powiedzmy, że jest to ok,
* po wifi 2.4 natomiast, prędkość pobierania to 80 Mbps, która o dziwo jest taka sama jak prędkość uploadu.
Z routerem UPC wszystko było w porządku.
Próbowałem już różnych rzeczy w opcjach, o co może chodzić, czy nie jest to przypadkiem jakaś wada routera?
  • 10
@ZaganiaczMalp: a probowales stojac przy samym routerze sprawdzić prędkość?(ja uslyszalem od konsultanta Play ze maja kiepskie routery w porównaniu do konkurencji) a chce zmienic dostawcę na Playa
@josan: Probówałem, to samo.
@superglacial: Pisałem w poście, że na kablu mam 800Mbps. Mam powody na używanie 2.4Ghz, mniejsza z tym, chyba powinno wszystko być ok, skoro dopiero co na routerze od UPC po 2.4Ghz miałem 300Mbps+. Kanałami i szerokością też już się bawiłem, ale jeszcze podłubię.
@WstretnyOwsik: Jest.

Dzięki.
@ZaganiaczMalp: o przepraszam za ten kabel, musiałem przeoczyć. Jesteś na 100% pewny, że na 2.4GHz wykręcałeś 300Mbps? Standardowo maksymalne wartości to ~150 Mbps przy b/g/n lub niecałe 300 przy ax, ale mowa tutaj o warunkach laboratoryjnych, raczej nikomu nie uda się tyle osiągnąć w zaszumionym bloku.
@superglacial: Kurde chyba rzeczywiśćie masz rację i to chyba było 150-200 a nie 300. Sorry za wprowadzenie w błąd. Natomiast nadal problem pozostaje. Nawet teraz na speedteście pokazuje mi 20Mbps download, 60Mbps upload... Coś jest ewidentnie nie tak, ale z drugiej strony nie będzie jakimś wielkim problemem jak przesiądę się na 5Ghz. Po prostu pare urządzeń które mam obsługuje jedynie 2.4Ghz.
@ZaganiaczMalp: Ustaw szerokość pasma 40Mhz. Być może domyślnie jest 20Mhz

PS możesz włączyć dwie sieci 2.4G i 5G z taką samą nazwą SSID i hasłem i urządzenie samo będzie łączyć się do routera wg najlepszego standardu jaki obsługuje.
@ZaganiaczMalp a my planowalismy przejsc na play z upc, bo ich modem jest gowniany (tzn moze ten egzemplarz juz sie wysluzyl, bo piszczy i rozlacza wifi :/). To jak taka lipa w nowym to chyba zostaniemy przy obecnym :(