Wpis z mikrobloga

#zalesie #polskiedrogi

Mircy sprawa wygląda tak: mieszkam sobie na wsi przez którą prowadzi prosta droga. Teren zabudowany ale notorycznie auta przekraczają prędkość. Niedaleko miejsca w którym mieszkam kilka lat temu auto potrąciło przechodnia ze skutkiem śmiertelnym. W tym samym miejsu zrobiono przejście dla pieszych. 10 minut temu wracając ze spaceru z psem na tym przejściu o mal nie potrącił mnie kolejny #!$%@?. Gdzie mam zgłosić problemy z notorycznym przekraczaniem prędkości i prosić o jakieś rozwiązanie tej kwesti? Nie wiem, może fotoradar trzeba umieścić w tym miejscu?
  • 47
  • Odpowiedz
No właśnie nie brakuje.


@tomaszk158: W momencie który zaznaczyłeś on dopiero powinien zaczać skręcać, a bezpośrednio przed ten gośc zwolnił albo zmieniał bieg. Wraz z powolnym dojazdem do skrzyżowania, jego zachowanie wskazywało na skręt warunkowy.

W innym wątku się chwalisz jak to doskonale wszystko przewidujesz a tutaj nie skojarzyłeś prostego schematu "nie skręca = pojedzie prosto"

Przewidziałem, że będzie skręcał bo tak sie zachowywał. Jeśli ty uważasz inaczej to chciałbym zobaczyć jak ktoś wjeżdża w tyłek bo zahamowałeś gwałtownie gdy ktoś inny dojeżdżał powoli do
  • Odpowiedz
@cwlmod: To może inaczej. Załóżmy, że zachowałeś się wzorowo. Zrobiłeś wszystko co mogłeś zrobić w danej sytuacji.

Teraz odpowiedzmy sobie na dwa proste pytania.
Czy jechałeś zgodnie z ograniczeniem? Nie
Czy gdybyś jechał zgodnie z ograniczeniem dałbyś radę uniknąć stłuczki? Tak

Wystąpiła tu sytuacja, o której cały dzień wałkujesz czyli słuszność ograniczeń prędkości które ratują życie przy zbiegach okoliczności. Czy jest to ktoś, kto wjeżdża na czerwonym (swoją drogą też
  • Odpowiedz
Czy jechałeś zgodnie z ograniczeniem? Nie


@tomaszk158: +10 to nie argument

Czy gdybyś jechał zgodnie z ograniczeniem dałbyś radę uniknąć stłuczki? Tak

Czy jakby sprawca jechał szybciej to miałby czas
  • Odpowiedz
@cwlmod:

Dalej czekam na stopklatkę. Czy mam rozumieć, że wstydzisz się teraz przyznać do błędu?


Nie będę robił teraz dokładnej analizy wideo xD Starczy, że oglądając filmik na prędkości 0.5x widzę, że miałeś 2 sekundy na reakcje. Wykorzystałeś z tego tylko 0.5 jak sam obliczyłes. Nic Ci nie zasłaniało, wnioskuje z Twojej wypowiedzi, że nie patrzyłeś na radio ani nic z tych rzeczy. Mimo winy innego kierowcy zachowałeś się jakbyś jechał pierwszy raz, wjechałeś na czerwonym świetle i przekroczyłes prędkość. Zamykam
  • Odpowiedz
Nie będę robił teraz dokładnej analizy wideo xD


@tomaszk158: Nie wiedziałem że przeskakiwanie po klatkach filmiku to taki wielki trud. Robisz to przecinkiem i kropka xD

Starczy, że oglądając filmik na prędkości 0.5x widzę, że miałeś 2 sekundy na reakcje.

To chyba była prędkość 0.25x i wtedy faktycznie wychodzą dwie sekundy oglądania filmu ( ͡
  • Odpowiedz
@tomaszk158: Wiesz dlaczego zachowujesz się jak typowy dzban? Bo udowodniłem ci, że się mylisz, a ty dalej idziesz w zaparte xD

No przyznaj że za dużo IQ nie masz skoro nie przyznajesz się do własnych błędów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz