Wpis z mikrobloga

"Uważam, że mieszkający na stałe w Polsce obywatele Ukrainy, podobnie jak obywatele UE, powinni mieć prawo udziału w zbliżających się wyborach samorządowych..." (..) "W końcu tu pracują, płacą podatki, wychowują dzieci. Pozwólmy Ukraińcom głosować w wyborach.." - dr Adam Bodnar

https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,28615876,tu-pracuja-placa-podatki-wychowuja-dzieci-pozwolmy-ukraincom.html

Czy Twoim zdaniem, po jakimś czasie, po dłuższym "stażu" przebywania w Polsce, chętni Ukraińcy mogliby nabyć prawa wyborcze?

#ukraina #wojna #rosja #polska #wybory
Pobierz Kumpel19 - "Uważam, że mieszkający na stałe w Polsce obywatele Ukrainy, podobnie jak ...
źródło: temp_file2399678504983859299

.....

  • Zdecydowanie Tak 5.8% (43)
  • Raczej Tak 8.4% (63)
  • Raczej Nie 9.4% (70)
  • Zdecydowanie Nie 71.8% (536)
  • Nie wiem, trudno powiedzieć 4.6% (34)

Oddanych głosów: 746

  • 45
@Filipterka25: tak samo jak nie ma znaczenia twoje czepialstwo się słówek zamiast odnoszenia do sensu wypowiedzi? Bzdurą to jest robić czwartą odpowiedź żeby obnażyć że użyłem skrótu myślowego, gratuluję - epickie zwycięstwo, pokazałeś mi że nie dopisałem obywatelstwa UE lub UK na końcu, jesteś wielki, to teraz mi odpisz mądralo: "Propozycja Bodnara musi nieść albo zmianę prawa albo masowe nadanie obywatelstw - chyba że czegoś nie rozumiem i mi to wytłumaczysz"
Bzdurą to jest robić czwartą odpowiedź żeby obnażyć że użyłem skrótu myślowego


@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: To nie był skrót myślowy, tylko dosyć widowiskowy błąd rzeczowy.

Propozycja Bodnara musi nieść albo zmianę prawa albo masowe nadanie obywatelstw - chyba że czegoś nie rozumiem i mi to wytłumaczysz"


@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: Tak, prawo się zmienia poprzez zmianę prawa - trafiłeś. Still nie łapiesz o co chodzi z tym głosowaniem cudzoziemców w wyborach samorządowych.
@Filipterka25: czyli przyznajesz że przez 5 odpowiedzi wychodziłeś na błazna zamiast od razu odpisać? Minimum dobrej woli lub posiadanie umiejętności czytania ze zrozumieniem pozwoliłoby ci zrozumieć sens mojej wypowiedzi jednak wybrałeś postawę przemądrzałego mirka nie potrafiącego w merytorykę, ziew co za strata czasu z mojej strony, mogłem od razu cie zlać
Minimum dobrej woli lub posiadanie umiejętności czytania ze zrozumieniem pozwoliłoby ci zrozumieć sens mojej wypowiedzi


@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: Sens twojej wypowiedzi był taki, że nie miałeś #!$%@? pojęcia o tym, że cudzoziemcy mają w Polsce prawa wyborcze, a dalej wychodzą z ciebie żałosne kompleksy wyjaśnionego pseudointeligenta.

wybrałeś postawę przemądrzałego mirka nie potrafiącego w merytorykę


@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: Dosłownie rzuciłem ci w głupawy ryjek tekstem aktu prawnego. Wyskakuje on po wpisaniu w wujka gugla "cudzoziemcy
Nie widzę absolutnie żadnych przeciwwskazań, żeby legalnie mieszkający i pracujący w Polsce cudzoziemcy z prawem stałego pobytu głosowali w wyborach samorządowych. Wszystko jedno czy to Ukraińcy, Białorusini czy Filipińczycy.

Ale, jak widać po powyższych komentarzach, wywołałoby to momentalnie totalny skowyt troglodytów i ponowną aktywację szurii do Ukropolin, więc lepiej tego nie ruszać.


@JPRW: mylisz się już ci piszę dlaczego.
To nasi rodzice i my zbudowaliśmy ten aktualny dobrobyt w naszym kraju,
Nie odpisuj, trolli nie karmię.

@Filipterka25: no i przekonałeś jednak odpiszę ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Sens twojej wypowiedzi był taki, że nie miałeś #!$%@? pojęcia o tym, że cudzoziemcy mają w Polsce prawa wyborcze, a dalej wychodzą z ciebie żałosne kompleksy wyjaśnionego pseudointeligenta.


moja wypowiedź, dobrze jakbyś odniósł się do całości zamiast wybierać sobie pół (XDDD) zdania nad którym uprawiasz w twojej opinii wielką orkę na pseudointeligencie:
Gdy te narody dostaną możliwość głosowania zaczną wybierać ludzi którzy myśla tak jak oni czyli zatrzymają lub uwsteczniać pozytywne zmiany które u nas się odbyły gdyż będą dążyć do tego co znają i co im przypomina dom.


@mpetrumnigrum: Dzwoń szybko do króla Karola, żeby zabrał prawo głosu polskim migrantom na wyspach, bo im się kraj zawali.
@Kumpel19: Jasne że nie!!! Lewica w wielu krajach ma podobne pomysły, po prostu imigranci zarobkowi zawsze będą głosowali na lewice która daje darmowe mieszkania czy duzo socjalu. Przeciętny imigrant nie myśli o tzw interesie państwa, oni mają mentalnośc najemnika...........idą do tych którzy dają więcej pieniędzy. ¯\(ツ)/¯
@Kumpel19 ale zadaj pytanie w ankiecie tak, żeby odzwierciedlało tezę ze źródła, które podajesz...

Bo to, że można zastanawiać się nad przyznaniem Ukraińcom mieszkającym tu czynnego prawa w wyborach samorządowych nie jest jednoznaczne z nadaniem im "praw wyborczych", powszechnie rozumianych jako czynne i bierne prawo we wszystkich wyborach.