Wpis z mikrobloga

W 2021 rozpoczęto prace, żeby każda stacja przy autostradzie we Francji była wyposażona w szybkie ładowarki. W międzyczasie aby sprostać zapotrzebowaniu, głównie w czasie wakacyjnych wyjazdów stawiali takie mobilne stacje ładowania. Panele połączone z akumulatorem 330kwh na 4 stanowiska DC 120kw i 2 AC. Awaryjnie podłączone do sieci.
W 3 lata etap "nie da się" udało się zakończyć, teraz będą stawiać zadaszenia i terminale do kart płatniczych oraz sukcesywnie dodawać stanowiska, aż do docelowych 50-150 DC w zależności od lokalizacji.

#samochody #samochodyelektryczne
Pobierz PiotrFr - W 2021 rozpoczęto prace, żeby każda stacja przy autostradzie we Francji był...
źródło: IMG_20231119_164803
  • 11
Przecież to głównie służy jako bufor w takim przypadku


@PiotrFr: bufor czego? XD W zalozeniu to slonca, a slonce grzeje w porywach 8h dziennie.

Ladowanie z sieci "bufora" ze strata 2x( 20% * x) - to bylby geniusz, nawet przy gieldzie cen ciezko wyobrazic sobie jaka musialaby byc roznica zeby to mialo jakikolwiek sens
@programista15cm:

bufor czego?


PV, bo daje maksymalnie 50kw, więc w chwilach gdy jest więcej aut musi z czegoś zejść.

slonce grzeje w porywach 8h dziennie


Latem we Francji? Trochę dłużej. I to jest właśnie czas, gdy ludzie podróżują turystycznie.

Ladowanie z sieci "bufora" ze strata 2x


Z jakiej sieci? Akumulator jest nadawany z PV xD
Przez 4 miesiące ponad 90% zużytej energii pochodziło z PV właśnie
@PiotrFr: No teraz to ma wiekszy sens, ale musza byc duze przestoje tych ladowarek.
skoro PV daje 50kw max, a sa 4 ladowarki 120kw (pewnie wiele aut laduje wolniej) i 2 DC nie wiem ile, bo nie podano.

Nic no fajnie, ze walcza, pewnie ktos zanim wylozyl kase to sobie policzyl i wie wiecej o swoim biznesie niz wykopek (Ja)
@programista15cm: ale to rozwiązanie tymczasowe było. Na stacji koło mnie średnia w ciągu całego lata to było ~200 kWh dziennie, więc nie było jakieś oblegane. Jak tylko to zdejmowali wjechały koparki i teraz jest 18 stanowisk, w tym 12 300 kw i 4 150 kw

@Kouros dokładnie. W 3 lata z niczego pokryli całą siatkę autostrad (369 stacji) a 2035 to zbyt szybko ( ͡° ͜ʖ ͡°)