Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci , #dom , #mieszkanie , #deweloperka

7lat temu kupione mieszkanie z 10% wkladem
Po 5latach sprzedane, w kieszeni zostało z tego ok 150k

Kupiony dom, z wkładem własnym 20%
Teraz dom wart tyle, że przy sprzedaży i spłacie kredytu zostałoby jakieś 500-550k w kieszeni

Za te pieniądze mogę teraz kupić mieszkanie bez kredytu i żyć ze spokojną głową zamiast zarzynać się na dom w dobrej dzielnicy. Niby krok wstecz jakby ktoś na to patrzył z boku, bo nie ma gość domu "tylko" w bloku mieszka ( ͡° ʖ̯ ͡°)

W sumie wydaje się to niezłą historią, szczególnie, że te kilka lat temu przy pierwszej nieruchomości ledwo człowiek dostał kredyt i wysupłał te 10% wkładu

Tak tylko chciałem się podzielić przemyśleniem przy niedzieli.
  • 12
  • Odpowiedz
Niby krok wstecz jakby ktoś na to patrzył z boku, bo nie ma gość domu "tylko" w bloku mieszka


@domelradom: Co to za myślenie w ogóle? xD W czasach, gdy mieszkanie kosztuje więcej niż dom to posiadanie domu nie jest już wyznacznikiem statusu.

Cała reszta spoko, klasyczna historia - nieruchomość jako wehikuł akumulacji mocy nabywczej w czasie. Gdybyś słuchał się spadkowiczów i siedział na wynajmie czekając na spadki to zamiast cokolwiek
  • Odpowiedz
dla wielu nadal jest. Jak masz dom, ooo, to jesteś ktoś. Nawet jak cię nap niego nie stać

W bloku zwykły szarak ;)


@domelradom: No i niektórzy nadal walą konia do jakiejś poleasingowej BMW czy 3-letniego Mercedesa, a dla większości ludzi auto też nie jest symbolem statusu.

No i odpowiedz sobie na pytanie, czy bardziej obchodzi cię cudza opinia czy własny komfort psychiczny.
  • Odpowiedz
  • 0
@PfefferWerfer ja to wiem, mnie to właśnie mało interesuje a robić i tak zrobię jak mi pasuje. Tak tylko jako tło podałem jak potem cześć mówi o tym :))

Btw: symbol luksusu to 15-letni Passat z cofniętym przebiegiem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@domelradom: mieszkales w domu i mieszkaniu to masz porównanie, wybierz co Ci bardziej pasuje i miej #!$%@? co kto tam mysli.
Dla mnie jak tego kredo masz 1-1,5k miesiecznie to wolalbym splacac i mieszkac w domu, ale to juz kwestie osobistych preferencji co kto lubi.
Właściwie to mam podobna sytuacje bo kredo jeszcze okolo 200k i dom warty jakies 700-800, to w sumie tez moglbym opchnac i kupic jakies mieszkanie, ale
  • Odpowiedz
a masz dom wolnostojący czy jakąś formę typu bliźniak czy szereg?
sam mieszkam aktualnie w bliźniaku i rozkminiam czy właśnie nie sprzedać i nie wrócić do mieszkania.
mieszkałem wcześniej w mieszkaniu i nie wspominam tego za dobrze, ale teraz też więszke doświadczenie i dobrałbym lepiej mieszkanie (na ostatnim piętrze, możliwie jak najmniej sąsiadów itp)
sam rozkminiam nad tym samym... :D
  • Odpowiedz