Wpis z mikrobloga

Gram już 4 godziny w tego wiedźmina i muszę powiedzieć że jest dosyć nudny jak do tej pory. Wszystkie misje polegają na tym żeby gdzieś iść i kogoś znaleźć, a żeby to zrobić to trzeba wykonać dla kogoś innego zadanie typu "zabij potworka, przynieś mi coś i ci powiem gdzie masz iść". Teraz znowu jestem w trakcie robienia misji "on wie gdzie znaleźć kogoś, ale nie żyje, więc musisz iść do kogoś innego żeby Ci powiedział".

Glowny wątek prawie w ogóle się nie rozwija i też ciągle polega na szukaniu "kogoś"

Jeżeli chodzi o walkę to jest spoko ale wydaje mi się że AI jest popsute, bo walczę sobie z potworem, poturlam się 10 metrów dalej i potwory odchodzą i udają że nic się nie stało.

Z gier tego typu w które ostatnio grałem to Mass Effect Andromeda było o wiele bardziej wciągające.

#wiedzmin3 #playstation #ps5 #gry
  • 9
  • Odpowiedz
@Qlien: cóż, mocnym punktem wiedźmina nie jest sama fabuła tylko cały opis tego świata i otoczka związana z jego poznawaniem. Rozumiem że nie każdy to lubi i takich osób może po prostu to nie satysfakcjonować ten tytuł. Jakbyś odpalił wiedźmina 1 to miałbyś podobne odczucia.
  • Odpowiedz
@Qlien: W wielu RPG zadania opierają się bezpośrednio na zabiciu kogoś lub przyniesieniu przedmiotu, ale w Wiedźminie jest to dobrze rozbudowane, często zadania są dobrze opakowane fabularnie, trzeba jakieś dochodzenie przeprowadzić, zdobyć informacje od wielu osób, czasem są serią ciekawych zadań i czasem ich konsekwencje zauważysz duuużo później. W ME:A nie grałem, więc nie mam porównania.
  • Odpowiedz
  • 3
mocnym punktem wiedźmina nie jest sama fabuła tylko cały opis tego świata i otoczka związana z jego poznawaniem.


@aarahon: no właśnie do tej pory mnie nie wciągnęło, a na przykład skyrim bardzo mi się podobał, a tam na początku też jakoś nie ma za dużo fabuły. Wydaje mi się, że potrzebuję w grze albo nacisk na rpg, albo na fabułę a wiedźmin według mnie jest taki sobie w tych dwóch aspektach
  • Odpowiedz
  • 0
Wiedźminie jest to dobrze rozbudowane, często zadania są dobrze opakowane fabularnie, trzeba jakieś dochodzenie przeprowadzić, zdobyć informacje od wielu osób, czasem są serią ciekawych zadań i czasem ich konsekwencje zauważysz duuużo później.


@sm_m: jak do tej pory idę głównym wątkiem i zrobiłem jakieś 2 poboczne i mnie nie wciągnęło. Pierwsze szukałem Yennefer, i musiałem robić typowe zadania "znajdź i przynieś" po drodze, a teraz muszę szukać ciri i znowu typowe zadania
  • Odpowiedz
rpg, albo na fabułę a wiedźmin według mnie jest taki sobie w tych dwóch aspektach jak na ten moment i jest bardziej casualową grą

Z gier tego typu w które ostatnio grałem to Mass Effect Andromeda było o wiele bardziej wciągające


@Qlien: ić stont trolu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Qlien: Hmm, w Wiedźminie jest ogromny nacisk na fabułę, no ale widać nie Twoja bajka. Mi np. nie podobała się Zelda BotW, co jest też niepopularną opinią.
  • Odpowiedz