Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki, mam pytanie odnośnie pralek. Jak w instrukcji jest napisane, że pranie eco robi 40-60 stopni, to oznacza, że nie da rady ustawić 30 stopni? Pytanie może wydaje się głupie, ale jesteśmy w EU i może program 30stopni brał więcej wody, ale za to nie kurczył ubrań.

Konkretnie jestem zainteresowany kupnem pralki MEW6S13M27P.

#pralka #agd #kiciochpyta #pytanie
  • 6
@Kexu: jeśli potrzebujesz niższej temperatury to zmieniasz program. Jest to normalne - w trybie eco maksymalnie oszczędza energię i wodę ale za to musi skorzystać z wyższej temperatury żeby coś doprać, do tego bęben potrafi wykonywać trochę bardziej agresywne ruchy które dzianiny i wełnę mogą zwyczajnie psuć. Jeśli potrzebujesz 30 stopni żeby nie kurczyć ubrań to po prostu używasz programu który jest do wełny - wełna z racji swoich właściwości jest
@aarahon: dzięki, utwierdziłes mnie w tym co wyczytałem, bo nie mogłem rozszyfrować tabelki. Doczytałem o co chodzi i program bawełna służy do prania według własnego widzimisię, a ten Eco to chyba taki program dla kogoś kto chce tanio prać i skutecznie.

Powiedzmy do programu wełna jak napacham 4kg, to chyba nie ruszy.
@Kexu Tryb "ECO 40°-60°" wynika z wprowadzenia nowej etykiety energetycznej do sprzętów w UE, w tym wypadku dla wszystkich producentów pralek, weszło to obowiązkowo bodajże od 2021 roku. Oznacza to program, gdzie możesz wrzucić RAZEM bawełniane rzeczy posiadające na metce oznaczenie 40°C i 60°C, wyprać je za jednym zamachem i uzyskać efekty prania w 60°C, ale temperatura wody podczas prania nie będzie
Adheziwas - @Kexu Tryb "ECO 40°-60°" wynika z wprowadzenia nowej etykiety energetyczn...

źródło: Screenshot_2023-11-18-18-20-07-84_e2d5b3f32b79de1d45acd1fad96fbb0f

Pobierz