Wpis z mikrobloga

Pracuje jako #frontend, czasem #fullstack w technologiach #react #nodejs #rust i zdarzy mi się, że biorę zlecenia na #stronainternetowa, które odpalam na #wordpress (wciąż szukam normalnej alternatywy). Za każdym razem, zanim coś w tym zbuduję, to się 100x zdenerwuję. Topornie to działa i praca z tym jest po prostu nudna, gdy na co dzień pracuje się z normalnymi technologiami. Ktoś tu polecał kiedyś twór o nazwie Elementor. Otóż stwierdzam, że to takie samo dziadostwo, jak cały ten Wordpress. W ogóle nie intuicyjny jest ten ich pseudo-edytor bloków.

Na czym odpalacie strony na klientów?

#programowanie #programista15k #webdev
  • 5
@damian44__: wordpress jest spoko jak umiesz PHP i piszesz sporo funkcji w PHP tak by stronka nie była januszowym ściekiem po wylewie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Polecam Gutenberg + ACF Blocks, w takim czymś robi teraz większość agencji/software housów.
Jak robisz już poważniejsze projekty za paredziesiąt k lub więcej to wtedy headless wordpress.
@korkorek: Najgorszy jest ten mix i to, że każdy szablon działa inaczej. Kupiłem jakieś gówno, gdzie edycja stron odbywa się tak, że trochę zmienia się w Elementorze, trochę w opcjach edycji strony, a trochę jeszcze w customowym konfiguratorze szablonu.

Straszny misz, masz.
Headless Wordpress i obudowanie wokół tego front-endu spoko, ale zabawa z szablonami to katorga na maxa. Nie biorę już zleceń na proste stronki, a jak wezmę, to użyję czegoś
@damian44__:
Tak szczerze mówiąc to nie wiem czy do prostych stron znajdziesz coś lepszego niż WordPress, szczególnie jeżeli chcesz żeby klient mógł sobie fajnie zmieniać sekcje na stronie. Możesz napisać własnego CMSa, ale to jak wynajdywanie koła od nowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Możesz zrobić sobie fork jakiegoś boilerplate i dodać tam jakie chcesz funkcjonalności. Z Advanced Custom Fields możesz zrobić tak, że klient w panelu administracyjnym