Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
Idę dziś wybierać panele na całą podłogę w salonie i wszystkich pokojach oraz gresy do łazienki na podłogę i ściany. Jakieś rady dla nowicjusza który nie ma o tym zielonego pojęcia? Może jakie sklepy wybrac? Lub jakieś przydatne informacje? Dzięki mirasy
  • 22
  • Odpowiedz
@bugzer: jeśli będziesz sam układać panele, to sprawdź sposób ich montażu. Ostatnio się naciąłem i przy układaniu dowiedziałem się, że istnieją panele, których nie da się pojedynczo wpinać, tylko trzeba było spiąć ze sobą cały rząd i cały wpinać w poprzedni. To był koszmar.
  • Odpowiedz
Ac5 weź


@Yuri_Yslin: Dopłata do AC6 jest moim zdaniem śmieszna w porównaniu z tym że dostajesz z 2x dłuższą żywotność (grubość lakieru ochronnego). Ja za AC6 płaciłem 80 PLN/m^2, a mam pewność że nic lepszego nie znajdę.

@bugzer Weź panele AC6 grubości 12 mm i podkład 3mm, w ten sposób jeśli kiedyś zmienisz zdanie i będziesz chciał położyć płytki to obędzie się bez uskoku poziomów w mieszkaniu (płytka ma 8-10mm grubości
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer a potem przy takim pokładzie zacznie pracować podłoga. Im cieńszy tym lepszy. Arbitron ma dobre podkłady

Co do klasy ścieralności to AC4. Jest lepsze niż ac5/ac6 niektórych firm. I z tym jest duży problem.
  • Odpowiedz
@bi-tek:

Co do klasy ścieralności to AC4. Jest lepsze niż ac5/ac6 niektórych firm. I z tym jest duży problem.


Nie mamy żadnej innej skali porównawczej więc pozostaje sugerować się metką ¯\(ツ)/¯ Chyba że masz jakiś sposób na sprawdzanie jak za 5 lat będą wyglądać panele kupowane dzisiaj (bo to jak wyglądają dzisiaj te kupione 5 lat temu nic nie znaczy).

a potem przy takim pokładzie zacznie pracować podłoga. Im cieńszy tym
  • Odpowiedz
@bugzer: wiem ze pewnie dosc oczywiste, ale nie kupuj podloz, ktore beda ze soba graniczyc bez przylozenia probnika jednej do drugiej. Bardzo latwo zrobic jakas gryzaca sie ze soba kaszane.
  • Odpowiedz
Nie mamy żadnej innej skali porównawczej więc pozostaje sugerować się metką


@PfefferWerfer: oczywiście że jest- gęstość materiału z której zrobiony jest panel. Ja biorę Quickstepy z serii impressive na całe mieszkanie, podkład Silent walk dorzucają gratis
  • Odpowiedz
oczywiście że jest- gęstość materiału z której zrobiony jest panel. Ja biorę Quickstepy z serii impressive na całe mieszkanie, podkład Silent walk dorzucają gratis


@wetorek2: Ale gęstość materiału nie ma nic do rzeczy pod względem wytrzymałości, bo za ścieralność odpowiada twardość i grubość lakieru na powierzchni panela, a nie to jak ciężki i gruby jest rdzeń. To dokładnie taka sama sytuacja jak w wiertłach powlekanych cienką warstwą ultra twardej powłoki -
  • Odpowiedz
@wetorek2: Zapytaj się quickstepów jaką mają marżę to może się dowiesz. Podobnie możesz pytać czemu redbull jest po 5 PLN, a BePower czy inny Tiger po 1,50PLN.

Ale na pewno gęstość materiału nie ma wpływu na wytrzymałość, a nie mamy innej uniwersalnej metryki porównawczej dla paneli niż klasa ścieralności - nawet jeśli jest przekłamywana przez niektórych producentów (możesz się jednak domagać kompletu dokumentów od sprzedawcy - w tym laboratorium które badało
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: A które panele są porównywalne do quickstepów? Pytam bo mam je zamówić w ciągu miesiąca. Czy takie z leroya za połowę tej ceny, będą tak samo trzymać wilgoć, nie wyłamywać się na zamkach? Jeszcze nie miałem sytuacji żeby panele mi się wytarły, to jak mam wybrać dobre panele które będą mi służyć?

Patrzę na eggery i dużo tańsze od quickstepów nie są- trzeba dodać podkład do tego, a mam do
  • Odpowiedz